Велика Британія надасть Україні "десятки тисяч артснарядів" — міністр оборони країни

Велика Британія надасть Україні "десятки тисяч артснарядів" — міністр оборони країни

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс
Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс. Фото: АР/Kirsty Wigglesworth

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що країна від початку повномасштабного вторгнення надала Україні понад 300 тисяч артилерійських боєприпасів і у цьому році має наміри поставити ще "десятки тисяч" таких снарядів.

Про це Грант Шаппс сказав під час 15-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", повідомляє пресслужба Міноборони Великої Британії.

"Ми продемонстрували непохитну прихильність Великої Британії Україні та надали більшу військову підтримку, включно з обіцянкою поставити ще десятки тисяч артилерійських снарядів, щоб дати Україні можливість захистити себе від неспровокованого вторгнення Росії та повернути незаконно окуповані території", — сказав очільник британського Міноборони.

Станом на 19 вересня Велика Британія поставила Україні понад 12 тисяч одиниць протитанкової зброї, 300 тисяч артилерійських боєприпасів, тисячі ракет протиповітряної оборони, самохідну артилерію та понад 200 тисяч одиниць нелетального обладнання, включаючи одяг для екстремальних холодів, міни та промислові генератори потужності.

У Німеччині 19 вересня відбулося засідання у форматі "Рамштайн". Для нового міністра оборони України Рустема Умєрова це перша зустріч у такому форматі.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

Попереднє засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбулося 18 липня. Тоді у фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

У червні 2023 року в Брюсселі відбулись зустріч міністрів оборони НАТО і 13 засідання у форматі "Рамштайн". Там обговорювали винищувачі для України, збройну допомогу в контрнаступі та очікування від нього, а також — нові галузі співпраці з Україною.

Контактна група з питань оборони України у форматі "Рамштайн" об'єднує близько пів сотні країн, які долучаються до виділення зброї Києву в його протидії російській агресії.

На початок