У Нью-Йорку на засідання зібралася Генасамблея ООН, на якій виступив Зеленський. Онлайн

У Нью-Йорку на засідання зібралася Генасамблея ООН, на якій виступив Зеленський. Онлайн

Оновлюється
У Нью-Йорку розпочинається Генасамблея ООН, на якій виступить Зеленський
Генеральна асамблея ООН. Виступ президента Володимира Зеленського на Генсамаблеї ООН. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

У вівторок, 19 вересня, розпочинається тиждень високих зустрічей на 78-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Світові лідери прибули до Нью-Йорка, США, щоб обговорити низку тем — зокрема, серед основних будуть кліматична криза та війна Росії проти України.

На Генасамблеї ООН вперше від початку російського вторгнення особисто виступив президент України Володимир Зеленський, який вже прибув до США. Також виступив президент США Джо Байден.

Суспільне веде текстовий онлайн з Генасамблеї ООН. Також ми транслювали наживо виступи Зеленського та Байдена з перекладом українською на нашому Youtube-каналі "Суспільне Новини".

Президент Швейцарії: Напавши на Україну, Росія напала і на міжнародне право

Президент Швейцарії Ален Берсе під час загальних дебатів 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що напавши на Україну, Росія напала і на міжнародне право та багатосторонність.

"Повоєнний порядок переживає найбільшу кризу з часів закінчення Другої світової війни. Російська Федерація, розпочавши агресивну війну проти України, здійснила напад не лише на мирну країну, а й на міжнародне право та багатосторонність", — сказав він.

Президентка Словенії розкритикувала застосування права вето в Раді безпеки ООН

Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар наголосила на необхідності реформ у Раді Безпеки ООН, критикуючи використання права вето п’ятьма постійними членами міжнародної організації.

"Словенія належить до більшості держав-членів, які глибоко стурбовані необмеженим використанням права вето, через що ми втрачаємо віру в Раду безпеки", — сказала вона.

Президентка Словенії вказала на вторгнення в Україну, коли Росія неодноразово використовувала своє право вето, щоб заблокувати рішення Ради безпеки щодо війни.

Зеленський представить подробиці "формули миру" на Радбезі ООН

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв представити подробиці "формули миру" на Радбезі ООН 20 вересня.

"Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти. Запитайте Пригожина, чи варто довіряти обіцянкам Путіна", — додав він під час свого виступу на Генасамблеї ООН.

Зеленський: Росія починає війну кожне десятиліття

"Кожне десятиліття Росія починає нову війну. Частини території Молдови та Грузії залишаються окупованими. Росія перетворила Сирію на руїни. І якби не Росія, хімічна зброя ніколи не була б там застосована. Росія майже поглинула Білорусь, загрожує Казахстану та країнам Балтії", — сказав президент Зеленський під час звернення на Генасамблеї ООН.

Він зауважив, що Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал, але історія довела, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще у 1990-х роках. Зеленський додав, що РФ перетворює на зброю багато інших речей, які використовуються не лише проти України, але й проти інших країн.

Президент Зеленський виступає на Генасамблеї ООН

Виступ президента Володимира Зеленського на дебатах Генасамблеї ООН.

Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки

В ОП повідомили, що на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.

Лідери обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та ПАР у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві. Вони також обговорили ситуацію на полі бою в Україні.

"Ми надзвичайно вдячні за початок реальної роботи платформи нашої Формули миру. Посольство вашої країни в Україні й особисто пан Посол беруть участь у зустрічах щодо цього питання", – зазначив Зеленський.

Анджей Дуда заявив про підтримку України

Польща готова підтримувати Україну, скільки потрібно, та "завжди закликає до цього", сказав президент Дуда у коментарі Суспільному після свого виступу на Генасамблеї ООН.

Ердоган подякув світу за допомогу у подоланні наслідків землетрусу у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Ердоган висловив вдячність міжнародній спільноті, включаючи ООН, за те, що вони прийшли на допомогу країні після руйнівного землетрусу, який стався у лютому цього року і забрав життя понад 50 тисяч людей.

Про це Реджеп Ердоган сказав під час виступу на 78-й Генасамблеї ООН.

"Дружба і допомога, виявлена ​​до нашої країни в той темний день була для нас важливим джерелом розради", – сказав президент Туреччини.

Дуда: Війна в Україні не повинна стати "замороженим конфліктом"

Президент Польщі Анджей Дуда закликав припинити війну в Україні й змусити Росію відійти від міжнародно визнаних кордонів країни.

Про це Анджей Дуда сказав під час виступу на 78-й Генасамблеї ООН.

"Ця жорстока війна має закінчитися, а не перетворюватися на заморожену конфлікт. Це можна зробити лише шляхом відновлення повної територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", — заявив Дуда.

Байден: Росія стоїть на перепоні миру

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що Росія стоїть на перепоні миру.

Про це Джо Байден сказав під час виступу на 78-й Генасамблеї ООН.

"Росія і лише Росія несе відповідальність за цю війну (проти України — ред.). І лише вона може негайно припинити цю війну. Росія стоїть на перепоні миру, тому що ціною миру, яку оголосила РФ стоїть капітуляція України, її територія й український народ. РФ вважає, що світ втомиться і дозволить їй і далі знущатися з України без наслідків для неї", — сказав президент США.

За його словами світ мусить відповісти на "нахабну агресію Росії".

"Я запитаю у вас таке: якщо ми відмовимося від ключових принципів ООН, щоб замирити агресора, чи може хтось з країн-членів організації бути впевненими, що вони будуть захищеними? Якщо ми дозволимо поділити Україну, то чи буде в безпеці незалежність будь-якої держави? Я вважаю що відповідь на це — ні. Ми мусимо відповісти на цю нахабну агресію РФ сьогодні, щоб стримати агресію завтра. Саме тому США і партнери й далі підтримуватимуть народ України у його боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність і свободу", — наголосив Байден.

Зеленський взяв у часть у відкритті у відкритті 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Про це повідомили в Офісі президента.

"У Нью-Йорку Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті 78-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй", — йдеться у повідомленні.

Президент України виступить із промовою на загальних дебатах Генеральної Асамблеї ООН, додали в ОПУ.

Гуттереш заявив про необхідність реформи Ради безпеки ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш заявив, що настав час оновити міжнародні інститути на базі економічних та політичних реалій 21-го століття, які базуються на рівності, солідарності та універсальності, а також на принципі статуту ООН і норм міжнародного права.

Про це Антоніу Гуттереш сказав під час відкриття Генасамблеїї ООН, передає кореспондентка Суспільного.

"Це означає необхідність реформи Ради безпеки відповідно до сучасних реалій і перебудову міжнародної фінансової архітектури, щоб вона стала дійсно універсальною і служила глобальною системою захисту для країн, що розвиваються", — сказав генсек ООН.

За його словами, ефективно вирішити проблеми сьогодення неможливо, якщо інституція не відображає реальність.

"Замість вирішення проблем вони (інституції — ред.) можуть лише їх посилити. Так і відбувається. Розрив розширюється між економічною та військовою силою, між північчю та півднем, сходом і заходом. Ми стаємо ближчими до економічного розламу у фінансових системах та торгових відносинах", — наголосив Гуттереш.

Він додав, що реформи — це справа "балансу сил".

"Знаю, що існує багато конкуруючих інтересів та політичних установок, але альтернатива реформам — не статус-кво. Альтернатива реформам — подальша фрагментація: або реформи, або розлом всієї структури. Водночас розширюється розрив і всередині країн. Демократія під загрозою. Авторитаризм торжествує. Росте рівень нерівності, вкорінюється мова ненависті. Перед обличчям всіх цих проблем слово "компроміс" стало лайкою", — сказав генсек ООН і зауважив, що політика — це компроміс.

"Політика — це компроміс. Дипломатія — це компроміс. Ефективне лідерство — це компроміс. На лідерах лежить особлива відповідальність за досягнення компромісу у побудові спільного майбутнього", — констатував Гуттереш.

Генсек ООН Гутерреш відкрив загальні дебати Генасамблеї ООН

Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш розпочав промову, якою відкрив загальні дебати Генеральної асамблеї ООН. Після нього слово візьмуть лідери країн-членів ООН, починаючи з Бразилії та США.

Гутерреш у своїй промові закликав до оновлення міжнародних інститутів відповідно до реалій 21-го століття:

"Настав час оновити міжнародні інститути на базі економічних та політичних реалій 21 століття, які базуються на рівності, солідарності та універсальності, а також на принципі статуту ООН і норм міжнародного права. Це означає необхідність реформи Ради Безпеки відповідно до сучасних реалій і перебудову міжнародної фінансової архітектури, щоб вона стала дійсно універсальною", — заявив Гутерреш.

Команда Суспільного працює на Генасамблеї

Команда Суспільного вже працює на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку — збираємо найголовніші новини та ексклюзиви. Невдовзі очікуйте репортаж про те, які зміни чекають на ООН, як країни говоритимуть про російську агресію та як зал відреагує на промову Зеленського.

Зеленський прибув до США напередодні Генасамблеї

Президент Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською 18 вересня прибули до США перед початком Генеральної асамблеї ООН. Очікується, що Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії виступить на Генасамблеї особисто — минулого року він звертався до світових лідерів у режимі онлайн.

Після прибуття до Нью-Йорку президент відвідав українських військових, які проходять там реабілітацію.

На початок