Росія тримає в окупованих територіях України понад 200 тисяч військових — Міллі

Росія тримає в окупованих територіях України понад 200 тисяч військових — Міллі

Генерал США Марк Міллі
Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, 29 березня 2023 року, фото: AP

Керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі в інтерв’ю CNN повідомив, що Росія має понад 200 тисяч військових, дислокованих на окупованих частинах України.

Він сказав, що хоч і контрнаступ в Україні йде відносно повільно, генерал підкреслив, що українські військові стабільно набирають успіхи.

За словами Міллі, військову кампанію Києва, яка триває, не можна назвати невдалою, оскільки Україна прорвала кілька російських оборонних ліній і ще має час для досягнення більших результатів.

При цьому Міллі зазначив, що навіть якщо контрнаступ досягне всіх поставлених цілей, цього буде недостатньо, щоб повністю витіснити російські сили з України.

"Витіснення всіх 200 000 окупаційних військ займе значний проміжок часу, що значно виходить за рамки поточної кампанії", — сказав генерал.

Контрнаступ України, який триває на південному сході країни принаймні з червня, викликав критику через повільні темпи та обмежені досягнення.

Що відомо про просування ЗСУ на півдні та сході України

Командувач оперативно-стратегічного угрупування "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що повільне просування Сил оборони під час контрнаступу на півдні, спричинені хорошою підготовкою армії РФ до цих подій. ЗСУ намагаються пройти крізь мінні поля, тривають постійні артобстріли з обох боків.

16 серпня українські військові звільнили Урожайне на Донеччині, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона зазначила, що ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах.

28 серпня в Міноборони підтвердили, що українські військові звільнили Роботине на Запоріжжі. 23 серпня на даху місцевої школи Сили оборони вивісили український прапор.

В перші дні осені 2023 року ЗСУ прорвали перші оборонні лінії РФ. За словами речника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, українські бійці розміновували вручну, "тому що будь-яку техніку ворог брав на приціл і намагався її знищити. Тому її доводилося відводити".

17 вересня українські військові звільнили Кліщіївку на Донеччині, що за сім кілометрів від Бахмута, повідомив Суспільному начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш. Нині тривають тяжкі бої за Андріївку.

На початок