Путін націоналізував активи норвезької компанії Amedia

Путін націоналізував активи норвезької компанії Amedia

ЗМІ
Путін націоналізував активи норвезької компанії Amedia
Кремль, Москва. Фото: АР

Російський президент Володимир Путін передав в управління Росмайна частки в мережі друкарень "Прайм Прінт", які належали норвезькій медіакомпанії Amedia.

Про це повідомляє Forbes Russia з посиланням на указ Путіна

У квітні 2022 року норвезька компанія оголосила про передачу своїх російських друкарень в управління головному редактору "Нової газети" Дмитру Муратову. Його російський Мін'юст 1 вересня 2023 року включив до реєстру іноагентів. Згідно з рішенням Amedia, він мав отримати чотири друкарні, доля ще двох обговорювалася з російськими акціонерами.

Згідно з документом, в управління Росмайна передані частки Amedia в "Прайм Прінт" у Москві, Єкатеринбурзі, Новосибірську, Челябінську та Воронежі. Згідно з інформацією на сайті друкарні, є також підприємство у Нижньому Новгороді.

Також норвезька компанія повідомила, що 4,3 млн доларів вона списала із російських рахунків та передала на підтримку незалежних ЗМІ в Росії.

Amedia – друга за величиною медіакомпанія в Норвегії. Вона володіє в тому числі кількома десятками місцевих газет, друкарнями та агентством новин.

Що відомо про іноземний бізнес в РФ після вторгнення в Україну

Західні компанії, які продовжували працювати в Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, отримали мільярди доларів прибутку, але Кремль заблокував їм доступ до готівки.

За даними Київської школи економіки, на групи з "недружніх" країн припало 18 із 20 мільярдів доларів прибутків в РФ, про які звітували закордонні компанії лише за 2022 рік, а також 199 із 217 мільярдів доларів російського валового доходу.

Серед компаній з "недружніх" країн, які залишаються активними в Росії, австрійський банк Raiffeisen повідомив про найбільший прибуток в країні у 2022 році у 2 мільярди доларів. Хоча Raiffeisen, найбільший західний кредитор, що працює в Росії, заявив, що "не має доступу" до своїх прибутків у країні, він не списав вартість бізнесу.

Американські групи Philip Morris і PepsiCo заробили 775 млн дол. і 718 млн дол. відповідно. Прибуток шведського виробника вантажівок Scania у Росії у 2022 році склав 621 мільйон доларів, що зробило його найбільшим прибутком серед компаній, які після цього вийшли з країни.

На початок