Переїхав працювати у нерозміноване село. Історія лікаря з Північної Салтівки

Переїхав працювати у нерозміноване село. Історія лікаря з Північної Салтівки

Переїхав працювати у нерозміноване село. Історія лікаря з Північної Салтівки
Лікар Сергій Тітовськой, який переїхав з Харкова до села Пришиб, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Сімейний лікар Сергій Тітовськой залишив Харків, щоб допомагати людям у Пришибі під Балаклією. Село, яке понад пів року залишалося на лінії фронту, повністю не розмінували. Будинок на Північній Салтівці у Харкові, де Сергій має квартиру, пошкоджений, тому у Пришибі йому запропонували нову оселю.

Сергій Тітовськой з початку вересня приймає пацієнтів в амбулаторії у Пришибі — село розташоване за 15 кілометрів від Балаклії. Останні десять років він працював у харківській приватній клініці.

Лікар з Північної Салтівки
Лікар Сергій Тітовськой, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Пришиб амбулаторія
Лікар Сергій Тітовськой проводить огляд в сільській амбулаторії, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

"Стаж у мене вже налічує 35 років, я лікар сімейної медицини та ультразвукової діагностики. Працював у дуже багатьох закладах охорони здоров’я: і в лікарні невідкладної допомоги, і на швидкій. З колишнього місця роботи за свій кошт пішов у відпустку — через воєнний стан. Я ще працював в Бориспільському районі, але це дуже далеко від мого міста", — розповідає Сергій Тітовськой.

Пришиб амбулаторія
На прийом до лікаря у Пришибі збирається черга пацієнтів, вересень 2023 року, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

У селі лікар приймає до 20 людей з трьох сіл щодня.

"Зараз більш як 100 декларацій вже зі мною уклали, це продовжується. Я приїхав, бо сказав, що маю таке бажання. Тут запропонували умови праці, які мене задовольнили: є інтернет, мобільний зв’язок, тому я можу спілкуватися з пацієнтами з Харкова", — додає Сергій.

Переїхав працювати у нерозміноване село. Історія лікаря з Північної Салтівки
Лікар Сергій Тітовськой приймає пацієнтів з трьох сіл, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

Історія лікаря з Північної Салтівки
Василь Бондарець приїхав на прийом з сусіднього села, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

З сусіднього села на прийом до лікаря приїхав Василь Бондарець.

"Я переніс нещодавно операцію на легенях, а тому складно їздити до Балаклії чи до Дінця. Тут отримую консультацію, направлення до іншого лікаря на обстеження. У сільській місцевості дуже потрібен лікар", — говорить пацієнт Бондарець.

Через те, що село перебувало на лінії вогню, поля навколо досі не розмінували, розповідає директор сільського центра первинної медико-санітарної допомоги Микола Середа. За його словами, до повномасштабної війни у цій амбулаторії працювали двоє лікарів — через бої вони евакуювалися.

"У нас тут не було лікаря зовсім. Поки не приїхав Сергій Тітовськой, сюди раз на тиждень приїздив лікар з Андріївської амбулаторії раз та оглядав жителів", — пояснив Середа.

Пришиб
Директор сільського центра первинної меддопомоги Микола Середа, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

Пришиб
Прийом Сергія в амбулаторії, вересень 2023 року, Пришиб, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

За словами директора медцентру, нині до Пришибу повернулися лікарі, штат укомплектований. Тепер фахівця шукають для амбулаторії у сусідньому селі П’ятигірському.

Пришиб
Лікар Сергій Тітовськой отримав службову квартиру у Пришибі та працює в амбулаторії, вересень 2023 року, Харківська область. Фото: Суспільне Харків

Сергій Тітовськой каже, що не планує залишатися у Пришибі назавжди.

"Я переїхав ближче до Харкова, адже сподіваюся, що буде відновлення мого будинку. Моя квартира на вулиці Наталії Ужвій постраждала не дуже, але будинок пошкоджений. Проте, завдяки програмі "єВідновлення" я сподіваюся, що зможу повернутися і працювати вже вдома", — додав Сергій Тітовськой.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок