ЄС до 2030 року може стати залежним від Китаю у сфері виробництва електроакумуляторів

ЄС до 2030 року може стати залежним від Китаю у сфері виробництва електроакумуляторів

ЗМІ
Виробнича лінія літієвих акумуляторних елементів для автомобільної промисловості
Виробнича лінія літієвих акумуляторних елементів для автомобільної промисловості чи електровелосипедів. Ілюстративне фото: Getty Images

Лідери країн ЄС обговорять пропозиції Єврокомісії щодо зниження ризику надмірної залежності Європи від Китаю. Зокрема йдеться про виробництво літій-іонних акумуляторів.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на документ, який є у розпорядженні агентства.

Зазначається, що документ стане основою для обговорення економічної безпеки Європи під час зустрічі лідерів ЄС у Гранаді в Іспанії 5 жовтня.

До 2030 року Євросоюз може опинитися в такій же залежності від Китаю у сфері літій-іонних акумуляторів та паливних елементів, як він залежний був від Росії у галузі енергетики до початку повномасштабної війни в Україні.

"Це може статися, якщо не будуть прийняті ефективні заходи у цьому напрямку. Такий висновок міститься в внутрішньому документі Єврокомісії", — йдеться у документі.

Побоюючись зростаючої глобальної наполегливості та економічного впливу Китаю, лідери країн ЄС обговорять пропозиції Єврокомісії щодо зниження ризику надмірної залежності Європи від Китаю та необхідності розширення співпраці з Африкою та Латинською Америкою.

У документі підкреслюється, що через непостійний характер відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна або вітрова енергія, Європі потрібні ефективні методи зберігання енергії для досягнення мети з нульовими викидами вуглекислого газу до 2050 року.

"Це різко підвищить наш попит на літій-іонні батареї, паливні елементи та електролізери, який, як очікується, зросте в 10-30 разів у найближчі роки", — йдеться у документі.

Наразі ЄС значно відчужується від Китаю у виробництві літій-іонних акумуляторів та паливних елементів, які мають ключове значення для розвитку електромобільної галузі.

За даними Єврокомісії, у 2021 році ЄС імпортував понад 40% газу, 27% нафти та 46% вугілля з Росії.

Припинення більшості закупівель енергоносіїв з Росії спричинило шок цін на енергію в ЄС і сплеск споживчої інфляції, що змусило Європейський центральний банк різко підвищити процентні ставки, що призвело до стримування економічного зростання.

17 вересня Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон припустив, що розслідування Єврокомісії щодо нечесної конкуренції з боку китайських виробників електрокарів може призвести до суттєвого зростання митних зборів із них.

На початок