ЄС може запровадити мито у 20% на електрокари з Китаю після перевірки Єврокомісії — єврокомісар

ЄС може запровадити мито у 20% на електрокари з Китаю після перевірки Єврокомісії — єврокомісар

Європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон
Європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон. Фото: АР/Thibault Camus

Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон припустив, що розслідування Єврокомісії щодо нечесної конкуренції з боку китайських виробників електрокарів може призвести до суттєвого зростання митних зборів із них.

Про це Тьєррі Бретон сказав в інтерв’ю французькому телеканалу LCI.

Він зазначив, що розслідування має на мені встановити, чи не сприяли значні державні субсидії виробникам автомобілів з Китаю нечесній конкуренції на європейському ринку – на тлі скарг місцевих автовиробників, особливо із Франції та Німеччини.

Якщо в результаті розслідування Єврокомісія виявить порушення правил торгівлі, то може запровадити штрафні мита на китайські транспортні засоби, ризикуючи спровокувати торговельну війну з Пекіном.

Коментуючи ситуацію Тьєррі Бретон був обережний із формулюваннями, але зауважив, що подібні перевірки "часто призводять до підвищення митних зборів від 10 до 20%".

"Сьогодні на електромобілі, що прибувають до Європи з Китаю, діють 10% митні збори. Якщо я візьму для прикладу США, то це 27,5%", – пояснив Бретон.

Влада Китаю вже розкритикувала розслідування Єврокомісії, заявивши, що цей "кричущий протекціонізм матиме негативний вплив на економічні та торговельні відносини між Китаєм і ЄС".

Про перевірку щодо китайських електрокарів президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила раніше цього тижня під час промови "Про стан Євросоюзу" в Європарламенті.

На початок