Дві фінські компанії в обхід санкцій постачали електроніку до РФ — Мінфін США

Дві фінські компанії в обхід санкцій постачали електроніку до РФ — Мінфін США

Фінляндія
Прапор Фінляндії. Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Фінські компанії Luminor та Siberica в обхід санкцій постачали в Росію закордонну електроніку з березня минулого року.

Про це повідомляє фінське видання Yle з посиланням на дані Міністерства фінансів США.

Виконавчого директора зазначених фінських компаній Габріеля Теміна підозрюють в обході західних санкцій проти Росії, через що влада США внесла керовані ним фірми до антиросійського санкційного списку.

Злочинна діяльність здійснювалася з 18 березня 2022 року, повідомили у повітовому суді Східної Уусімаа. Як місце злочину вказано місто Вантаа. Компанії Luminor та Siberica постачали в Росію закордонну електроніку.

На Теміна, а також Катрін Естер Темін, яка обіймала керівну посаду в компанії Siberica, Мінфін США наклав персональні санкції.

Питання про взяття Теміна під варту розглядатиметься у понеділок у районному суді Ітя-Уусімаа. Запит про взяття під варту направила митниця.

8 серпня Велика Британія розширила список санкцій, додавши 25 компаній та громадян, які допомагають Кремлю вести війну проти України. Йдеться про 22 іноземні компанії та три російські, які імпортують електроніку для військового обладнання.

14 вересня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вторгнення в Україну. У новому списку — 24 людини й майже 150 компаній. Середник фірми зі Словенії та Туреччини, які постачали в РФ електроніку, деталі до безпілотників, датчики та вимірювальне обладнання.

На початок