ЄС продовжив на пів року санкції за підрив суверенітету України

ЄС продовжив на пів року санкції за підрив суверенітету України

Євросоюз продовжив на пів року санкції за підрив суверенітету України
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейський Союз продовжив на пів року санкції за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Про це йдеться у релізі на сайті Європейської Ради.

“Європейська Рада вирішила сьогодні (13 вересня — ред.) продовжити обмежувальні заходи, що спрямовані проти осіб, відповідальних за підрив або загрози територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, на наступні шість місяців, до 15 березня 2024 року”, — йдеться у повідомленні.

Санкції передбачають обмеження на поїздки для фізичних осіб, заморожування активів та заборону на надання коштів або інших економічних ресурсів фізичним та юридичним особам, включеним до переліку. Їх продовжать застосовувати до майже 1 800 фізичних та юридичних осіб у відповідь на неспровоковану військову агресію Росії проти України.

При цьому під час перегляду санкцій Рада вирішила не поновлювати їх щодо чотирьох осіб, йдеться у повідомленні.

Після 24 лютого 2022 року, у відповідь на повномасштабну військову агресію Росії проти України, Європейський Союз масово розширив санкції проти Росії, щоб обмежити її здатність вести війну, позбавити її критично важливих технологій і ринків та послабити економічну базу Росії.

У висновках Європейської Ради від 29-30 червня 2023 року ЄС підтвердив своє рішуче засудження агресивної війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН, і нагадав про непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід'ємного права на самооборону від російської агресії.

Раніше стало відомо, що Європейська Комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців в Європейському Союзі. Про це повідомила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого виступу у Європарламенті  у середу, 13 вересня.

На початок