У Болгарії на узбережжі знайшли дрон з вибухівкою

У Болгарії на узбережжі знайшли дрон з вибухівкою

У Болгарії на узбережжі знайшли дрон
Ілюстративне фото: Associated Press

У Болгарії на узбережжі Тюленово знешкодили боєприпас, який знайшли разом з уламками безпілотника пізно ввечері у неділю, 17 вересня.

Про знешкодження боєприпаса, заявили в Міноборони країни, передає болгарська телекомпанія Nova TV.

Фахівці Міноборони виявили, що до дрона була прикріплена мінометна міна калібру 82 мм. Її підірвали. Більше деталей в Міноборони не повідомили. Невідомо, чи дрон впав з повітря, чи його змило течією.

Яким чином дрон опинився на болгарському березі — чи впав з повітря, чи його змило течією — невідомо. Про приналежність дрона інформації також немає. Сигнал про знахідку надійшов на номер екстреної служби 112. Після цього територію на узбережжі оточили, повідомляє novinite.com.

"Я побачив саму бомбу на дроні, який прикріплений до неї. Це дуже добре видно на знімках. Сигнал був поданий о 21:40 вчора ввечері. Поки що на мій сигнал не було жодної відповіді, крім того, що Тюленової бухти дорога закрита. Десять-одинадцять годин чекаємо на саперів, — розповів Національному телебаченню сказав Радослав Русєв, який подав заяву та зробив фотографії дрона.

За його словами, на дроні було видно електроніку, що світиться, і його побоювання полягали в тому, що це неактивована бомба, пише bnr.bg.

Мер муніципалітету Шабла Маріан Жечев раніше пояснював, що очікується прибуття групи з Міністерства оборони.

"Учора ввечері близько 21:30 мені надійшов дзвінок про те, що хвилями винесено подібний об'єкт. Станом на 22:10 минулої ночі територія перегороджена. Є наказ очепити територію для захисту життя та здоров’я людей, які проживають у цьому районі, до прибуття керівництва Міноборони", — зазначив Жечев.

На запитання, чи відоме походження безпілотника, мер Шаблі зазначив, що “з того, що видно здалеку, це один із тих, які використовувалися на війні в Україні”.

У командуванні Військово-морських сил Радіо Варна раніше зранку повідомили, що група пошуку нерозірваних боєприпасів прямувала до Тюленово. У ВМС уточнили, що для них найважливіше — це безпека, тому міну планували знешкодити на місці або відбуксирувати в інше місце, де її можна безпечно знищити. Пізніше обіцяли оприлюднити офіційну інформація штабу ВМС.

Знахідка була розташована прямо біля селищної пристані.

Раніше прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков заявив, що країна почала озброювати берегову охорону ракетами через загрози від Росії, які вона створює у Чорному морі.

На початок