У Болгарії побудують нову військову базу НАТО

У Болгарії побудують нову військову базу НАТО

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев розповів, що у Болгарії побудують нову базу НАТО
Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев (праворуч) бере участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 15 червня 2023 року. Фото: AP Photo/Virginia Mayo.

​​На території Болгарії до 2025 року побудують нову військову базу НАТО для багатонаціональної бойової групи Альянсу.

Про це пише BTA.

Як повідомив міністр оборони країни Тодор Тагарев під час слухань у парламентському комітеті з питань оборони, будівництво інфраструктури — казарм, складів для зберігання техніки, доріг — коштуватиме понад 100 мільйонів левів (приблизно 55 мільйонів доларів США).

Міністерство оборони Болгарії має бюджетні ресурси для розробки проєкту, частину необхідних ресурсів надасть НАТО, уточнив Тагарев. За словами міністра, рішення про місце дислокації бази НАТО ще не ухвалили.

Зазначається, що база бойової групи має бути готова до 2025 року. Основна частина офіцерів прибуде з Італії. Бойова група матиме оборонні функції у разі загрози з боку агресора. Близько тисячі військовослужбовців бойової групи наразі перебувають у Болгарії, на американській базі в Ново Село.

Раніше прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков заявив, що країна почала озброювати берегову охорону ракетами через загрози від Росії, які вона створює у Чорному морі.

18 серпня міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев заявив, що дії Росії можуть спричинити зіткнення з Північноатлантичним альянсом у Чорному морі, оскільки РФ "постійно намагається розширити зону свого контролю".

На початок