У Франківську завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл

У Франківську завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл

У Франківську завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Протягом 16-17 вересня в Івано-Франківську відбувався командний чемпіонат України з легкої атлетики серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих спортивних шкіл олімпійського резерву.

На стадіон національного технічного університету нафти і газу приїхали 590 учасників та учасниць у складі 23 збірних команд зі всієї України, повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

У Франківську змагалися юніори зі спортивних шкіл
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Спортсмени змагалися у шістьох дисциплінах, розповів директор департаменту молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко. Це — біг на 200 та 800 метрів, потрійний стрибок, стрибки у висоту, метання диска та естафети. Усі спортсмени — 2008 року народження і молодші.

Віталій Матешко розповів про те, як завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл
Директор департаменту молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Це — наш резерв легкої атлетики України. Багато дитячих тренерів працюють зі спортсменами цього віку. Це — фактично перший чемпіонат України для такої вікової групи, де на всеукраїнському рівні змагаються і юнаки, і дівчата. Вони набувають доброго змагального досвіду", — каже Віталій Матешко.

Командний чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Загалом на чемпіонаті змагалися 50 дитячо-юнацьких спортивних шкіл і 13 шкіл олімпійського резерву у всіх легкоатлетичних видах спорту.

14-річна Анастасія Пучковська з міста Біла Церква перемогла у забігу на 200 м. Це, розповідає спортсменка, її друга перемога на чемпіонаті. У перший день змагань Анастасія найшвидше здолала дистанцію 100 м із бар’єрами. Легкою атлетикою дівчина займається чотири роки.

Анастасія Пучковська перемогла у забігу на 200 м на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів
Анастасія Пучковська з міста Біла Церква перемогла у забігу на 200 м. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ніколи не здаватися, завжди старатися бігти з усіх сил, які маєш, не звертати уваги на інших, думати тільки про себе, про свій результат, не слухати нікого, якщо будуть щось тобі казати. Все — попереду, завжди все попереду", — говорить Анастасія Пучковська.

Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Тренерка чемпіонки Наталія Романчук говорить: щоб досягнути високого результату, потрібно працювати з юними спортсменами й над удосконаленням техніки, і над покращенням витривалості, а також готувати психологічно.

Тренерка чемпіонки, яка перемогла на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортивних шкіл, Наталія Романчук
Тренерка Наталія Романчук з Білої Церкви. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Що більше вони стартують на чемпіонатах такого високого рівня, то більше загартовуються. До них приходить розуміння, як це все робити, наскільки це важливо. Більше дослухаються до тренера", — розповідає Наталія Романчук.

Чемпіонат України з легкої атлетики серед спортивних шкіл у Франківську
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

15-річний Ярослав Геник із Дніпра каже, що вже рік займається метанням диска. Хлопець тренується щодня, крім неділі. Сьогодні його результат один із кращих — 43 м.

Спортсмен Ярослав Геник із Дніпра займається метанням диска
15-річний Ярослав Геник із Дніпра рік займається метанням диска. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник говорить, що на таких змаганнях він вишукує талановитих і перспективних спортсменів, аби надалі готувати їх до виступів у складі національної збірної. Він каже: на цьому чемпіонаті є багато серйозних претендентів, зокрема і з Франківщини.

В’ячеслав Тиртишник на таких змаганнях він вишукує талановитих і перспективних спортсменів
Головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У деяких секторах і на доріжках ми побачили тих атлетів, які у руках досвідчених тренерів можуть вирости до висококласних спортсменів. Будь-який серйозний атлет починається з таких змагань. Ніхто не стає відразу чемпіоном", — підсумовує В'ячеслав Тиртишник.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок