Україна обіграла Колумбію та зіграє у кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса: результати

. Владислав Орлов. Фото: Федерація тенісу України

Як закінчилась матчева зустріч між українцями та колумбійцями.

Збірна України з тенісу перемогла Колумбію у матчевій зустрічі Першої світової групи Кубка Девіса. Переможець протистояння в Грузії визначився за підсумками п'яти матчів — 3:2 на користь українців.

На хардових кортах Каспі команди розігрували путівку до кваліфікації фінального турніру Кубка Девіса-2024. Натомість команда, що програла, наступного сезону мала зіграти у плей-оф за збереження місця в Першій світовій групі.

Перший ігровий день четверга, 14 вересня, закінчився внічию — 1:1. Свій матч виграв найрейтинговіший українець у збірній Олексій Крутих, натомість Владислав Орлов програв поєдинок за підсумками трьох партій.

Як закінчилася матчева зустріч

• Свій парний матч на турнірі програли В'ячеслав Бєлінський та Ілля Бєлобородько — з рахунком 2:6, 4:6 колумбійцям Хуану Себастьяну Кабалю та Роберту Фараху.
  • Натомість Олексій Крутих здобув другу особисту перемогу поспіль. Друга ракетка України вперше в кар'єрі здолав суперника з топ-100 світового рейтингу, 88-го номера ATP Даніеля Елаї Галана.
  • Вирішальний п'ятий матч випало зіграти Владиславу Орлову, суперником якого став Ніколас Мехія (305-й у світовому рейтингу). Орлов програв перший сет з рахунком 5:7, однак зумів відігратись, зробивши два брейки у другій партії — 6:4.
  • Результат матчевої зустрічі вирішив фінальний сет. Орлов забрав всі гейми на своїй подачі, однак не реалізував одразу шість брейк-поїнтів. Переможець визначився на тай-брейку — українець зумів дотиснути Мехію та виграв 7:4.

Кубок Девіса-2023. Перша світова група. Другий день

• Ілля Бєлобородько / В'ячеслав Бєлінський (Україна) — Хуан Себастьян Кабаль / Роберт Фарах (Колумбія) — 0:2 (2:6, 4:6)
  • Олексій Крутих (Україна) — Даніель Елаї Галан (Колумбія) — 2:1 (3:6, 6:0, 6:3)
  • Владислав Орлов (Україна) — Ніколас Мехія (Колумбія) — 2:1 (5:7, 6:4, 7:6 (4))

Що означає перемога України

• Збірна України вп'яте (з врахуванням на цій стадії до змін у регламені до 2018 року) спробує відібратися до фінального турніру Кубка Девіса.
  • Востаннє у плей-оф за право вийти до фінального турніру команда грала в сезоні-2016, коли поступилася Японії (0:5).
  • Наступний матч збірної України відбудеться у 2024 році, точна дата поки невідома.

Кубок Девіса з тенісу: що відомо

• Україна після останнього оновлення світового рейтингу Кубка Девіса піднялася на одну позицію й наразі посідає 36-те місце. Колумбія йде 19-ю.
  • Зіграти в матчі з Колумбією не зміг Олександр Овчаренко, попри його присутність у таборі національної команди в Грузії. В лютому 21-річний тенісист дебютував на турнірі з поразки від ліванця Беньяміна Хассана (5:7, 6:7).
  • Збірна України чотири рази брала участь у плей-оф фінального турніру Кубка Девіса, програвши всі зустрічі.