У Житомирі перевіряють родини, які отримують виплати на дітей: приходять з перевірками додому

У Житомирі перевіряють родини, які отримують виплати на дітей: приходять з перевірками додому

У Житомирі перевіряють сім'ї, які отримують виплати на дітей: йдуть з перевірками додому
У Житомирі перевіряють родини, які отримують виплати на дітей: приходять з перевірками додому. Житомир, 14 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі соціальні служби ходять з перевірками у родини, які оформляли грошову допомогу від держави при народженні дітей — раніше такі перевірки проводили вибірково, зараз соцслужби перевіряють кожну родину.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора міського центру соціальних служб Тетяна Шень. За її словами, такі перевірки допомагають встановити, в яких умовах живе дитина.

"В цілому, можна говорити не тільки про перевірку використання коштів, але й в глобальному сенсі говорити про раннє виявлення сімей, які можуть опинитися в складних життєвих обставинах. Тому що, саме відчинивши двері і побачивши, в яких умовах перебуває дитина, можна зрозуміти, чи це випадок нормальний, де батьки відповідально ставляться до своїх дітей та обов’язків, чи батьки безвідповідальні", — каже Тетяна Шень.

Тетяна Шень
Тетяна Шень. Житомир, 14 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільного Житомир

За її словами, раніше такі перевірки були вибірковими, але тепер соціальні служби перевіряють кожну родину, яка оформила допомогу від держави. Якщо виявляють неналежне використання грошової допомоги, то виплати припиняють і родині роблять попередження.

"Якщо сім’я реагує на попередження, то виплати в подальшому відновлюють. якщо сім’я не реагує на зазначені попередження, нічого у визначений термін змінювати не бажає і не змінює, то виплати припиняються і розглядається питання про подальшу долю дитини", — говорить заступниця директора центру соцслужб.

У Житомирі перевіряють родини, які отримують виплати на дітей: приходять з перевірками додому
Житомир, 14 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Мама двомісячного Євгена Ольга Степуренко з Житомира розповідає, що дзвінок від соціальної служби став для неї несподіванкою.

"Сказали, що хочуть прийти і перевірити цільове використання коштів на дитину. Я трохи здивувалася, тому що в мене є старша дитина, і такої практики не було", — каже Ольга.

Ольга Степуренко
Ольга Степуренко. Житомир, 14 вересня 2023 року. Фото: Надія Назарук для Суспільного Житомир

Зі слів жінки, представники соціальної служби не проводили огляд квартири — лише поспілкувалися з нею і розпитали, на що витратила грошову допомогу.

"Просто запитували: "От ви отримали кошти, що ви на них купили?". Я перелічила, що ми купили. "Що купуєте, можливо, зараз?". Запитували, чи дитина на грудному вигодовуванні, чи на штучному, тобто враховувалося і це. Звичайно, про підгузки питали. Але не ходили по кімнаті і не дивилися, чи точно купили", — розповіла Ольга.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок