Стефанішина зустрілася з генсеком НАТО Столтенбергом. Про що говорили

Стефанішина зустрілася з генсеком НАТО Столтенбергом. Про що говорили

Стефанішина зустрілася з генсеком НАТО Столтенбергом. Про що говорили
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Брюссель, 10 січня 2022 року, фото: Getty Images

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина сьогодні 14 вересня зустрілася у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів України.

Зазначається, що Стефанішина зокрема запропонувала найближчим часом провести засідання Ради Україна-НАТО (РУН) з питань енергетичної безпеки "з огляду на можливу активізацію російських атак на енергетичний комплекс України".

Крім того, Стефанішина обговорила зі Столтенбергом реалізацію рішень Саміту НАТО у Вільнюсі, а також нагальні потреби України для відсічі російській агресії.

"Україна непохитно стоїть на своєму європейському та євроатлантичному шляху. Наше прагнення стати повноправним членом НАТО – незворотнє. Саміт НАТО у Вільнюсі став важливою віхою на цьому шляху, його рішення мають важливе значення для стратегічного розвитку відносин України та Альянсу. Всі вони наближають Україну до НАТО, і ми прагнемо реалізувати їх повною мірою", — зазначила віцепрем'єр-міністерка.

Раніше, 26 липня, Рада Україна-НАТО провела засідання, присвячене безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скликав засідання на прохання президента Володимира Зеленського про кризові консультації.

Рада Україна-НАТО

Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту у Вільнюсі пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.

За словами генсека, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.

"Ми можемо зустрічатися на рівні глав держав і урядів, як ми це зробимо сьогодні. Ми можемо зустрічатися на рівні міністрів оборони, на рівні послів, ми також можемо зустрічатися на військовому рівні, за участю наших начальників Генштабів та інших експертів і створювати групи", — пояснив він.

На початок