50 операцій за два місяці: як працює подільський центр онкології на Вінниччині

50 операцій за два місяці: як працює подільський центр онкології на Вінниччині

50 операцій за два місяці: як працює подільський центр онкології на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

50 операцій за два місяці виконали в подільському регіональному центрі онкології з використанням лапароскопічної стійки "Ескулаб". Про це Суспільному розповів медичний директор з хірургічної роботи лікувального закладу Олександр Гудзь. З його слів, завдяки малоінвазивному методу оперативного втручання, пацієнт не потребує тривалої реабілітації.

"Почуваюся добре, аж хочу літати". Так про свій стан розповів Суспільному Микола Шведул з міста Бар. Три тижні тому чоловіка прооперували в Подільськогому регіональному центрі онкології. 48-річному чоловіку видалили злоякісну пухлину на шлунку.

"На другий день після операції я вставав і ходив, а на 4 день вже "літав". Зараз не відчуваю, що була операція", — розповів пацієнт подільського регіонального центру онкології Микола Шведул.

Хірург
Фото: Суспільне Вінниця

Оперував Миколу Шведула Юрій Демиденко. Онкохірург використовував малоінвазивний метод. Злоякісну пухлину видаляли через невеликі проколи тканини за допомогою лапароскопічної стійки "Ескулаб".

"Завдяки лапароскопічній стійці ми виконали операцію досить успішно. Пацієнт на 3 добу піднімався і на 5 добу виписали з відділення. Зараз він прекрасно себе почуває. Це безкровна операція, біла хірургія, немає крововтрати, швидке загоєння тканин, зменшення больового синдрому", — розповів онкохірург Юрій Демиденко.

Щодня в центрі онкології проводять від 25 до 40 оперативних втручань. Більшість з цих операцій з використанням лапароскопічної стійки з 3Д візуалізацією, розповів директор лікувального закладу Сергій Перегончук.

Обладнання встановили 2 місяці тому. Його вартість близько 9 мільйонів гривень.

"Він був закуплений силами нашого центру. Ті кошти, які нам надає НСЗУ за послуги, були спрямовані на закупівлю такого обладнання. Ми намагаємось все більше пацієнтів оперувати малоінвазивними методами лікування", — розповів директор подільського регіонального центру онкології Сергій Перегончук.

Хірург
Фото: Суспільне Вінниця

Аби оперувати за допомогою нового обладнання хірурги подільського онкоцентру проходили навчання переймали досвід у колег із Києва, Німеччини та Італії.

За останніх 8 місяців кількість пацієнтів в подільському центрі онкології збільшилась на 30% , каже медичний директор з хірургічної роботи Олександр Гудзь. До 10 % з них — переселенці.

На початок