Науседа: "Сподіваюся на "зелене світло" для членства України в НАТО у 2024 році"

Науседа: "Сподіваюся на "зелене світло" для членства України в НАТО у 2024 році"

Науседа: "Сподіваюся на "зелене світло" для членства України в НАТО у 2024 році"
Президент Литви Гітанас Науседа під час пресконференції в Києві, 28 червня 2023 року. Фото: Владислав Мусієнко / Суспільне

Президент Литви Гітанас Науседа висловив надію, що на саміті НАТО в 2024 році, який пройде у Вашингтоні, Україна отримає "зелене світло" на членство в Альянсі.

Про це політик сказав 13 вересня на Криницькому форумі з безпеки та економіки у Польщі, передає видання LRT.

За словами Науседи, алгоритм прагнення України до вступу в майбутньому було створено на липневому саміті у Вільнюсі.

"Тепер нам належить докласти максимум зусиль, і я дуже сподіваюся на співпрацю Польщі з тим, щоб на Вашингтонському саміті ми змогли допомогти зробити ще один крок уперед і, можливо, дати "зелене світло" членству України в НАТО", — зазначив президент Литви.

Як додав політик, що ухвалений у Вільнюсі текст — це максимум того, чого учасники змогли досягти. Науседа також переконаний, що політичні зобов'язання Євросоюзу та НАТО щодо підтримки України "достатні".

Що отримала Україна під час саміту НАТО у Вільнюсі

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями для держави на шляху до Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

На початок