Нацбанк знизив облікову ставку до 20%

Нацбанк знизив облікову ставку до 20%

Будівля Національного банку України
Будівля Національного банку України. Фото: УНІАН

Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%.

Про це на брифінгу заявив голова НБУ Андрій Пишний.

"Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 20% річних", — сказав Пишний.

За словами голови НБУ, такий крок підтримає відновлення економіки та водночас не створюватиме загроз для макрофінансової стабільності. Надалі передбачається продовження циклу зниження облікової ставки, реалізація якого узгоджуватиметься з необхідністю підтримання привабливості гривневих активів, як передумови для стійкості валютного ринку та сталого зниження інфляції.

"Водночас, враховуючи значну невизначеність та високі ризики, пов’язані з війною, НБУ діятиме обережно, щоб і надалі забезпечувати макрофінансову стійкість. У разі погіршення очікувань, помітного зниження привабливості гривневих інструментів та посилення ризиків для курсової стійкості, НБУ буде відповідним чином коригувати свої рішення та прогноз облікової ставки", — пояснив Андрій Пишний.

Правління Національного банку України на засіданні 27 липня прийняло рішення знизити облікову ставку з 25% до 22%.

У січні 2022 року НБУ підняв облікову ставку до 10%. З початком повномасштабної війни облікова ставка залишалася незмінною. 3 червня 2022 року облікову ставку було підвищено з 10 до 25%. 27 квітня Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 25%.

Облікова ставка – один із методів стримування інфляції. Це відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам. Чим вища облікова ставка, тим вища вартість кредитів та депозитів, що стимулює заощаджувати більше грошей. А зниження облікової навпаки – стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

На початок