Тріснуте вікно, небезпечна проводка: батьки скаржаться на умови навчання у 19 школі Чернігова

Тріснуте вікно, небезпечна проводка: батьки скаржаться на умови навчання у 19 школі Чернігова

Тріснуте вікно, небезпечна проводка: батьки скаржаться на умови навчання у 19 школі Чернігова Суспільне: Чернігів

Тріщини на вікнах, стара проводка і парти – батьки учнів 5-Д класу чернігівської школи №19 скаржаться на умови навчання. За словами матері одного з учнів, Людмили Должикової-Поліщук, протягом чотирьох шкільних років своїх дітей вони робили ремонт у класі своїми руками, на матеріали, що самі й закупали. Тепер діти перейшли у новий клас – батьки не хочуть робити усе це знову. Директорка школи Людмила Шелупець ці слова спростовує.

О дев’ятій ранку біля чернігівської школи №19 зібралися батьки учнів. Син Людмили Должикової-Поліщук цього року йде до п’ятого класу. З її слів, із самого початку навчання у школі батьки витрачають власні гроші на ремонт і оснащення класів:

«Ми, коли прийшли в перший клас, нам показали наш клас. Це було щось жахливе. У нас нічого не було. Фарбування підлоги за свої гроші, купівля дошки за свої гроші, всі ремонти за власні гроші. П’ять років тому ми здавали гривень по 600, це точно. Це – на ремонт і на дошку.»

Алла, мати ще одного з учнів 5-Д, каже, що батьки багато що самі докупають, наприклад – миючі засоби, щоб відмити парти. За словами жінки, вони бояться – якщо ти не здати кошти – дитину будуть цькувати.

Зі слів Людмили, вона неодноразово зверталася до директорки школи з проханням замінити дітям парти. Каже, обіцяного діти дочекалися в другому семестрі четвертого класу. Перейшовши у п’ятий, учні отримали іншу аудиторію.

Людмила пригадує, що директор школи пообіцяла: «Ми вам дамо клас ідеальний! З ремонтом, з усім! Не переживайте». Але батьки не задоволені станом аудиторії: дроти погано закріплені, діти можуть їх зірвати, показує батько одного з учнів – Михайло.

Розетки у класі 19-ї школиСуспільне: Чернігів

Розетки у класі 19-ї школи

Із трьох вікон повністю відкривається лише одне. Рама хитається, скло тріснуте й заклеєне. На двох інших вікнах відсутні гачки на шпингалетах – їх не відкрити, хіба що кватирку. У світильниках не всі лампи працюють. Парти – старі й пошарпані.

Тріснуте вікно у класі 19-ї школиСуспільне: Чернігів

Тріснуте вікно у класі 19-ї школи

На вікнах відсутні гачки на шпингалетах.Суспільне: Чернігів

На вікнах відсутні гачки на шпингалетах.

Світильники у класі 19-ї школиСуспільне: Чернігів

Світильники у класі 19-ї школи

Директорка 19-ї школи Людмила Шелупець зі словами батьків не погоджується. Виникає суперечка.

«В мене школа повністю підготовлена. Що недороблено – до 26-го буде зроблено. В мене до шостого було ЗНО. Умови школи №19 повністю готові до нового навчального року. Деякі штрихи доопрацьовуються», - говорить Людмила Шелупець.

За словами директорки, цьогоріч, наприклад, відремонтували покрівлю, укріпили стіни, замінили вікна й водостоки. З’явилися проектори, комп’ютери й програмне забезпечення, парти.

«Ремонт класів здійснюється за кошти навчального закладу. А якщо батьки допомагають вчителю своїми руками щось доробити – я не вважаю це чимось поганим.»

Директорка школи показує один із 18-ти класів для першачків.

Відремонтований клас для першачківСуспільне: Чернігів

Відремонтований клас для першачків

«Держава закупила шафи, зробили в минулому році стелю підвісну. Всі парти, комп’ютер, проектори. Лего, всі необхідні матеріали, дидактичні матеріали. – Чи всі класи початкового навчання так виглядають? – Так».

Під час зйомки до школи прийшли батьки першокласників. Кажуть, за власної ініціативи покращили умови навчання своїх дітей.

«Ми придбали шафу. Всю повністю стінку. Придбали жалюзі та навчальну пластикову дошку», - говорить Юлія Пархоменко, мама учня 1-Г класу школи №19.

«В нинішній час, на мою думку, це нормально. Ми хочемо, як батьки, адекватні батьки, щоб дитина сиділа за нормальною партою, яку ми хай навіть самі купимо, в нормальну шафу одяг вішала. В цьому нічого поганого немає», - каже один із батьків майбутніх першокласників.

Начальник чернігівського управління освіти Василь Білогура, щоб залагодити конфлікт, запропонував зробити спільні батьківські збори, де зберуться усі сторони: батьки 5-Д, представники адміністрації школи та управління освіти.

Тим часом, мама п’ятикласника Алла, забирає документи своєї дитини зі школи через цей конфлікт.

«У мене душа болить до такого стану, що я забираю сьогодні документи. Я хочу, щоб дитина ходила в нормальну школу. Щоб мені не треба було боятися, що вона пораниться, що на неї вікно впаде».

Читайте також: "Батьки учнів однієї з чернігівських шкіл облаштували клас на свіжому повітрі"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди