Активний день прибуття: до Умані приїхали 22 тисячі паломників

Активний день прибуття: до Умані приїхали 22 тисячі паломників

Активний день прибуття: до Умані приїхали 22 тисячі паломників
Суспільне Черкаси

Станом на ранок 14 вересня до Умані прибули близько 22 тисяч паломників. Вони продовжують з'їжджатися на святкування юдейського Нового року Рош га-Шана.

Про це Суспільному повідомив керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

"Середньостатистичні відвідування за минулі роки показують, що 25-30 тисяч паломників — це середній показник. Станом на 8:00 близько 22 тисяч людей прибуло до Умані і сьогодні буде активний день їхнього прибуття. Цьогоріч свято юдейського нового року відбуватиметься з 15 до 17 вересня, і ми до цього готувалися завчасно", — повідомив Табурець.

Очікують, що у 2023 році їх приїде понад 30 тисяч. В ОВА закликають дотримуватися правил безпеки та не піддаватися на провокації.

"Ми також неодноразово попереджали про імовірні ризики, які пов'язані з війною. Не дивлячись на це, паломники були налаштовані їхати у будь-якому випадку, бо з їхніх слів, вони перебувають у стані війни не один рік. Більшість прочан прибувають з Ізраїлю, США, Європи. Практично всі виклики воєнного стану впливають і на прибуття наших гостей. Основний акцент ми зробили на питання безпеки", — прокоментував керівник ОВА.

За його словами, близько тисячі правоохоронців з українського боку будуть забезпечувати правопорядок. Щодо укриттів — ситуація дещо інша:

"Ми перевірили всі укриття — додаткових 29 будівель, де є найпростіші укриття, 24 укриття були ще додатково підготовлені. Ми встановили і бетонні мобільні укриття, щоб посилити захист і наших правоохоронців, і відповідально підійшли до попередніх інструктажів з равинами та громадськими фондами, які забезпечують саме ці процеси. Ми напрацювали спільно чітку інструкцію їхніх дій на випадок небезпеки. Додатково також розгорнули і міграційний пост для обслуговування".

Що відомо про святкування Рош га-Шана у 2023 році

  • У 2023 році юдейський Новий рік відзначатимуть із 15 по 17 вересня. У Черкаській ОВА просять паломників утриматися від поїздки на Рош га-Шана. Пояснюють небезпечністю перебування в Україні, враховуючи війну, регулярні масовані обстріли та можливі провокації з боку Росії.
  • У 2022 році Рош га-Шана тривало із 25 до 27 вересня. Тоді до Умані приїхали 23 тисячі хасидів, у 2021 їх прибуло 30 тисяч, у 2020 – дві з половиною тисячі.
  • В Умані ухвалили рішення заборонити продаж алкоголю та піротехніки у зв'язку з приїздом паломників-хасидів у 2022 році. Також заборонили продаж пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. Роблять це задля уникнення конфронтації між поліцейськими та людьми, що мають при собі макет вогнепальної зброї.
  • Станом на 8 вересня в Умань прибули понад дві тисячі паломників, Суспільному повідомила прессекретарка БФ "Історико-культурний центр міста Умань" Дзвенислава Карплюк.
  • Із 11 по 21 вересня в Умані діє особливий режим вʼїзду та виїзду, а також пересування громадян у звʼязку зі святкуванням юдейського Нового року. Про це повідомила міська голова Умані Ірина Плетньова.
  • Станом на ранок 12 вересня до Умані прибули понад чотири тисячі паломників. Про це Суспільному повідомила прессекретарка БФ "Історико-культурний центр міста Умань" Дзвенислава Карплюк.
  • В Умані 13 вересня повідомили про 13 тисяч паломників.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок