Міноборони США створює нову команду в Україні для моніторингу американської допомоги у сфері безпеки, оскільки все більше законодавців-республіканців закликають до посилення контролю за використанням грошей.
Про це пише CNN.
Генеральний інспектор Пентагону повідомив, що високопоставлений представник США розпочав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу. Персонал, який базуватиметься в посольстві США в Києві, здійснюватиме моніторинг американської допомоги, яка з початку роботи адміністрації президента США Джо Байдена склала понад 43,7 мільярда доларів.
За словами речниці генерального інспектора Меган Рід, це буде перший випадок, коли співробітники інспекції працюватимуть в Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.
Як відзначає CNN, Пентагон покращив свої можливості контролю за передачею зброї і техніки в Україну за допомогою аташе з питань оборони в Києві і створення Групи сприяння безпеці в Україні, але військовим було важко ефективно контролювати поставки, коли почалася повномасштабна війна.
У звіті генерального інспектора Міністерства оборони, отриманому CNN, зазначається, що здатність США контролювати мільярди доларів допомоги, які надходять в Україну, стикається з "проблемами" через обмежену американську присутність.
Нещодавно адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням про надання додаткової допомоги на 24 мільярди доларів, у тому числі — 13 мільярдів доларів на безпекову допомогу. Раніше президент та інші високопосадовці адміністрації пообіцяли продовжувати допомагати Україні стільки, скільки це буде потрібно.
При цьому деякі скептично налаштовані республіканці ставлять питання, наскільки двопартійною є підтримка таких значних сум допомоги. Дедалі більше республіканців почали ставити під сумнів доцільність виділення мільярдів доларів в Україні і закликають до посилення нагляду, відзначає CNN.
При цьому заклики республіканців до посилення контролю не є одностайними. Лідер Республіканської партії в Сенаті Мітч Макконнелл заявив у вівторок, 12 вересня, що вже є "безпрецедентне розуміння того, як майже 30 типів західних систем озброєнь і транспортних засобів використовуються Україною, часто аж до серійних номерів".
Раніше стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена близька до схвалення доставки в Україну ракет великої дальності, наповнених касетними бомбами.