Китай призначив посла в керований талібами Афганістан

Китай призначив посла в керований талібами Афганістан

Новий посол Китаю в Афганістані Чжао Шен, 13 вересня, 2023 р., фото: АР
Новий посол Китаю в Афганістані Чжао Шен тисне руку прем’єр-міністру Талібану Мохаммаду Хасану Ахунду, Кабул, 13 вересня, 2023 р., фото: АР

Китай став першою країною, яка призначила свого посла в Афганістані з моменту приходу до влади Талібану у 2021 році. Таліби урочисто зустріли нового дипломата та сподіваються отримати міжнародне визнання.

Про це пише DW.

Зазначається, що призначення нового посла Китаю Чжао Шена відбулося у середу, 13 вересня. Попередній посол Китаю в Афганістані Ван Юй вступив на посаду в 2019 році і завершив свою роботу минулого місяця. Пекін каже, що це призначення є "звичайною ротацією".

"Це звичайна ротація посла Китаю в Афганістані, яка спрямована на продовження розвитку діалогу та співпраці між Китаєм і Афганістаном. Політика Китаю щодо Афганістану чітка і послідовна", — йдеться в заяві МЗС Китаю.

В Афганістані дипломата зустріли з помпою. Автомобіль посла Чжао Шена супроводжував поліцейський конвой до Президентської площі. Його зустріли військовослужбовці у формі та високопосадовці Талібану.

"Це також є сигналом іншим країнам виступити вперед і взаємодіяти з Ісламським Еміратом", — сказав головний речник Талібану Забіхуллах Муджахід

Призначений Талібаном виконувач обов'язків прем'єр-міністра Мохаммад Хасан Ахунд прийняв вірчі грамоти у нового посла Китаю та висловив надію, що це призначення стане "початком нової глави" у відносинах між двома країнами.

Посол Китаю також передав вітання та добрі побажання китайського керівництва лідеру Ісламського Емірату та прем'єр-міністру Мохаммеду Хасану Ахунду.

"Ми раді, що за останні два роки, поряд зі зростанням економіки та забезпеченням безпеки, досягнуто великого прогресу у боротьбі з корупцією, злочинністю та наркотиками. Я намагатимуся зміцнити відносини та співпрацю між Афганістаном та Китаєм у політичній, економічній та інших сферах", — заявив Чжао Сін.

Хоча Пекін офіційно не визнав Талібан, Китай і Афганістан підписали угоду про видобуток нафти на початку цього року. Поки невідомо, чи є призначення посла кроком до офіційного визнання уряду Талібану.

Це перший дипломатичний крок такого рівня в Афганістані з відновлення правління в країні руху Талібан. Афганістан під владою Талібану не був офіційно визнаний жодним іншим урядом. Китай.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики Талібану почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху Талібан.

Талібан обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше Талібан наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції Талібану Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.

На початок