У ліцеї в Чернівцях на два тижні призупинили навчання: так вчителі підтримують звільнену директорку

У ліцеї в Чернівцях на два тижні призупинили навчання: так вчителі підтримують звільнену директорку

У ліцеї в Чернівцях на два тижні призупинили навчання: так вчителі підтримують звільнену директорку
Ліцей №7 у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

Усі вчителі Чернівецького ліцею №7 написали заяву про неоплачувану відпустку. Відтак у ліцеї на два тижні можуть призупинити навчання дітей. Вчителі кажуть, зробили це, бо не погоджуються з рішенням управління освіти звільнити директорку закладу. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ситуацію.

"Діти мають навчатися"

Світлана Рудько очолює ліцей понад 20 років. Два роки тому вона виграла конкурс від управління освіти та продовжила працювати на посаді директорки закладу. 13 вересня директорку звільнили через систематичне невиконання трудових обов'язків, повідомили в управлінні освіти. Опісля усі вчителі ліцею написали заяву про неоплачувану відпустку на два тижні.

Мати першокласника ліцею Анастасія не підтримує рішення про звільнення директорки закладу. Каже, її сім'я нещодавно переїхала до Чернівців з Луганщини, й попри переповнені класи, директорка прийняла її сина у перший клас. Водночас не погоджується з тим, щоб дітям призупиняли навчання.

"До чого тут діти та вчителі, які залишаться без роботи та зарплати? Може, старшокласникам буде легше це перенести, але мій син через війну півтора року не ходив до дитсадка. Зараз він звикає до нового колективу, формує стосунки. Вважаю, якщо це між директором та управлінням освіти, то вони мають самі розв'язувати цю проблему", – каже мати учня.

Цю думку поділяє батько учениці третього класу Сергій. За словами чоловіка, звільняти директорку було недоцільно, й не потрібно зупиняти навчання.

"Директорка була фаховою. На мою думку, звільнення – зайве, бо через це постраждає ліцей та діти. Діти вже хвилюють, щоб далі не буде навчання", – розповідає Сергій.

Вчителька хімії Ірина Горбунова у коментарі Суспільному розповіла, що заяву на відпустку власним коштом написала, щоб підтримати директорку та привернути увагу місцевої влади.

"Нам з цим керівником працювати комфортно. Вона не підводить нас, а ми її, тому й написали заяви. Хочемо привернути увагу влади, бо до нас не приходила начальниця освіти. Навчанням ми не пожертвуємо. Ми пройшли карантин та онлайн-навчання, знаємо, що робити, аби навчання не постраждало", – каже вчителька.

"З діями управління не погоджуюся"

Ексдиректорка ліцею Світлана Рудько вважає, її звільнили, бо на посаду директора ліцею хочуть призначити "свою людину". Раніше вона стверджувала, що в управлінні освіти до неї ставляться упереджено, організовують перевірки та надають догани з метою тиску на неї.

"Причина – єдина. Начальниця управління освіти та міський голова хочуть змінити директора, який їх не влаштовує. Їм треба поставити "свою людину". Мене ознайомили з наказом про звільнення, але я його не підписувала, бо не погоджуюся з цими діями. Тому склали акт, що з наказом я ознайомлена", – каже директорка.

За словами заступника начальника міського управління освіти Дениса Круглецького, з червня у ліцеї проводили перевірку фінансово-господарської діяльності. Тоді надали 92 приписи про порушення, які заклад мав усунути впродовж двох місяців.

Під час повторної перевірки, комісія виявила, що 40 порушень не усунули або усунули частково. Також, за словами Круглецького, комісію не допустили перевірити ще 13 порушень.

Директорка не погоджується з порушеннями й каже, що вони не впливають на організацію освітнього процесу.

"Серед приписів було про нескошену траву і не внесені зміни у трудові книжки. Але ми не можемо вносити зміни у книжки, які були записані управлінням освіти. Ось такі дрібниці ми не змогли усунути. Вчора комісія прийшла й ознайомила мене з актами. Сказали, що їх не допустили працювати. Але вхід до закладу був вільний. Ніхто не заважав працювати. Прийшли двоє представників, бо забули тут теку. Забрали документи й пішли".

Крім цього, за пів року Рудько отримала три догани. Йдеться про непрозоре зарахування дітей до першого класу, нецільове використання благодійних внесків, а також про незабезпечення безпечного середовища у закладі й неналежне реагування адміністрації на травму учня. Відтак директорку звільнили через невиконання своїх обов'язків без поважних причин.

Також раніше у коментарі Суспільному Рудько говорила, що у разі звільнення буде судитися з управлінням освіти. Також наразі намагається оскаржити у суді догани.

"Це не упередженість"

За словами керівниці міського управління Ірини Ткачук, до директорки ліцею не ставляться упереджено. Зокрема, перевірка триває не лише у ліцеї №7, а ще у двох найбільших школах, які перейшли на фінансову автономію з січня. У ліцеї №7 перевірку закінчили, а у двох інших закладах вона ще триває. У ліцеї було 92 порушення і два місяці на усунення вимог.

"Якшо всі в один голос говорять, що порушення незначні, то по два порушення на один робочий день можна було виправити. Якщо людина з чимось не згідна, вона звертається у суд. Ми приймаємо законне право Світлани Георгіївни оскаржити її звільнення у суді. Інше питання — навіщо переривати освітній процес. Заяви педагогічних працівників підписала особисто Світлана Григорівна, бо у неї сьогодні останній робочий день. Будь-який керівник, коли підписує заяву працівника, турбується тим, чи можна замінити цього працівника, щоб не зривати робочий процес. У цій ситуації це освітній процес, це порушення конституційних прав дітей навчатися", — каже Ткачук.

За словами Ткачук, вона сподівається, що заяви педагогічних працівників, які, на її думку, написані емоційно, будуть відкликані й вчителі вийдуть на навчання.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок