МОН не вистачає грошей на нові підручники: які книжки ще потрібно надрукувати — Лісовий

МОН не вистачає грошей на нові підручники: які книжки ще потрібно надрукувати — Лісовий

МОН не вистачає грошей на нові підручники: які книжки ще потрібно надрукувати — Лісовий
Міністр освіти на науки Оксен Лісовий. Євген Бородавко/Освіторія

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомив, що у держбюджеті-2023 на друк підручників заклали 754,9 мільйона гривень. За його словами, цього "недостатньо, щоби покрити всю потребу", тому залучають кошти партнерів.

Оксен Лісовий пояснює, що через початок повномасштабного вторгнення Росії на територію України в 2022 році усі кошти, закладені на підручники, спрямували на "потреби оборони".

Очільник МОН стверджує, що, зрештою, 5 клас НУШ Нова українська школа навчався без книжок. "Цього року потреба у підручниках, а відповідно і в коштах подвоїлась: надрукувати потрібно було підручники для 5 та 6 класів. Крім цього, минуло пʼять років з моменту друку книжок для 1 і 10 класів", — написав він.

Лісовий зазначив, що Міністерство освіти та науки співпрацює з міжнародними партнерами для того, щоб надрукувати підручники, зокрема з представництвом ЄС в Україні, ЮНІСЕФ в Україні та урядом Фінляндії. Станом на 12 вересня вони вже профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень.

"Насамперед бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі. У 1 та 10 класах програми не змінилися, тож школи можуть видати учням підручники, що вже є в їхніх бібліотеках", — виснував міністр.

Скільки підручників вже надрукували?

Лісовий зазначив, що для 5 класів за кошти спонсорів надрукували й доставили до книжкових баз в областях підручники з математики та української мови (100%), а також природничої галузі (74%). Також за підтримки донорів ще надрукують підручники з української літератури, інформатики, світової літератури та іноземної мови. Підручники з історії України ж "друкують коштом держбюджету".

Для 6 класу наразі надрукували 116 назв підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. Наприкінці серпня 95% з них вже доставили до обласних книжкових баз. "Нині – це майже 98%", — каже Лісовий.

Міністр зазначив, що за кошти держбюджету цього року МОН друкує 66% підручників для шестикласників від загальної потреби: "Це українська мова та література, зарубіжна література, іноземні мови, історія, математика, природознавство, а також підручники для національних меншин і дітей з особливими освітніми потребами".

МОН також планує коштом донорів надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок