Дрифт і їзда без глушника: у ВР розповіли, які перспективи карати порушників штрафами від 8,5 тис. грн

Дрифт і їзда без глушника: у ВР розповіли, які перспективи карати порушників штрафами від 8,5 тис. грн

Дрифт
Фото: Pixabay

Визнати вуличний дрифт незаконним і карати водіїв за перше таке порушення штрафом у 8,5 тисяч гривень, а за повторне протягом року — 17 тисяч та позбавленням права керування від шести місяців до року. Це передбачає законопроєкт, який нині перебуває на розгляді в комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Перший заступник голови комітету Андрій Осадчук в етері Суспільне. Спротив пояснив, чому водія автомобіля Ford Mustang, який 11 вересня дрифтував у центрі Рівного, оштрафували лише на 510 гривень, а також розповів про перспективу заборони дрифту і їзди без глушників.

21-річного водія за дрифт на вулиці Соборній за декілька метрів від стендів із зображеннями загиблих військових оштрафували за виїзд на смугу зустрічного руху.

"Перш за все, так званий дрифт є порушенням правил дорожнього руху і зараз за нього карають. Ви бачили, що поліція миттєво відреагувала і оскільки в той момент цей водій не загрожував іншим автомобілям, то йому "впаяли" тільки штраф 510 гривень. Якби там були інші транспортні засоби й він створював для них ризик аварійної ситуації — отримав би ще більше. Тобто всі мають пам'ятати одне — машина має їхати рівно відповідно до рядності, яка визначена на дорозі, це базові правила дорожнього руху", — пояснив Андрій Осадчук.

Штрафувати саме за дрифт і від 8,5 тисяч гривень за перше таке порушення передбачає законопроєкт, який нині знаходиться на розгляді комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Документ зареєстрували у серпні 2023 року. В цій ініціативі Андрій Осадчук виокремив два аспекти — юридичний і політичний.

Що таке дрифт де-юре?

"З юридичної точки зору, що таке дрифт — взагалі незрозуміло, бо цього поняття просто немає в правилах дорожнього руху. Тому, напевно, взагалі треба говорити про зміну ПДР, перш за все — це є основний документ, що визначає, як транспортні засоби рухаються по дорозі.

Про вдосконалення правил дорожнього руху йдеться постійно і, я думаю, цей інцидент буде підставою для обговорення комітетом з Національною поліцією. І, якщо ми дійдемо до висновку, що потрібно посилювати відповідальність за такого типу порушення, то вона, скоріш за все, буде. Розмір штрафу залежить не від того, що мені чи вам більше подобається, а від розміру потенційної шкоди. Перш за все, штрафи мають бути збалансовані", — пояснив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Політичний аспект в законопроєкті про дрифт

"Основна політична деталь — часто депутати подають законопроєкти, щоб привернути увагу, в тому числі й до себе. І зараз ми якраз обговорюємо такий законопроєкт. Якщо я не помиляюся, цю ініціативу подавали якісь хлопці з ОПЗЖ, або минулої ОПЗЖ, вони всі там "перефарбувалися". Але у цієї Верховної Ради взагалі немає будь-якого бажання підтримувати будь-які ініціативи від депутатів проросійських партій. Тому я думаю, що саме цей законопроєкт, який подавався і зараз лежить у Верховній Раді, має дуже мало шансів для ухвалення. Тому немає сенсу говорити про якісь там суттєві збільшення штрафів", — припустив Андрій Осадчук.

При цьому він зауважив, що більше шансів на ухвалення має інший законопроєкт, яким пропонують карати за їзду на транспорті без глушника.

Коли можуть запровадити штрафи за гучну їзду

"Гонщики із прямоточними двигунами гримлять і лякають громадян і вдень, і вночі. Цей законопроєкт зараз також на розгляді нашого комітету і, думаю, в найближчі місяці ми поставимо крапку для такого типу порушників. Тому що на рівні комітету правоохоронної діяльності є абсолютний консенсус, що треба ухвалювати якесь спеціальне законодавство для того, щоб поліція мала додаткові важелі впливу.

Ми постійно спілкуємося з Національною поліцією, щоб дати їм в руки ефективний інструмент. І в мене немає сумніву, що остаточна версія буде дієвою і покладе край цьому ганебному, на мою думку, явищу", — запевнив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок