"Мельпомена Таврії": у Херсоні волонтерка в рамках фестивалю представила щоденник війни

"Мельпомена Таврії": у Херсоні волонтерка в рамках фестивалю представила щоденник війни

Ексклюзивно
Наталя Шушляннікова читає Щоденник війни
Херсон. Волонтерка і поетеса Наталя Шушляннікова зі сцени читає вірші Щоденника війни, 12 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонська волонтерка і поетеса Наталя Шушляннікова у рамках 25-го фестивалю "Мельпомена Таврії" представила глядачам свій щоденник війни. Це третя творча зустріч для Наталі, де вона розповідає про діяльність під час окупації та презентує свої спогади. Як все було бачили кореспонденти Суспільного.

Щоденник війни херсонська поетеса та волонтерка Наталя Шушляннікова вела в окупації. Починалось все із соцмереж – там щодня публікувала вірші.

"Спочатку це була просто соцмережа, а з часом це був мій супротив тому, що відбувалось навколо", — говорить поетеса.

"Мельпомена Таврії": у Херсоні волонтерка Наталя Шушляннікова в рамках фестивалю представила щоденник війни
Херсон. Наталя Шушляннікова показує відвідувачу свій щоденник війни, 12 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Під час окупації міста Наталя разом з іншими херсонцями також займалась волонтерством.

"Там всі спогади болючі, але для мене це було. Я відвідувала нашу геріатричну лікарню, в ній знаходилась під час окупації Генрієтта Пташник - народна артистка України. Так сталось, що вона залишилась одна. Ми з Ігорем її відвідували, привозили не тільки для неї їжу і гігієну, а для всіх", згадує Шушляннікова.

"Мельпомена Таврії": у Херсоні волонтерка в рамках фестивалю представила щоденник війни
Херсон. Волонтерка і поетеса Наталя Шушляннікова читає вірші Щоденника війни, 12 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонка Анна протягом окупації залишалась у місті. З Наталею та її творчістю знайома давно. Вона була її вчителькою у ліцеї, згодом стали колегами.

"Я дуже добре знаю Наталю та її творчість. Під час окупації розмовляли, вона зачитувала вірші, я її підтримую. Були такі моменти, коли в нас не було інтернету. Наталя виходила в місто, щось більше бачила, бо я біля Антонівки живу, то деякі моменти мене дуже сильно вразили з її фото та віршів", говорить Анна.

"Мельпомена Таврії": у Херсоні волонтерка в рамках фестивалю представила щоденник війни
Херсон. Відвідувачі слухають виступ Наталі Шушляннікової, 12 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Місцева жителька Ольга, яка прийшла на зустріч, про волонтерську діяльність Наталі під час окупації знала.

"Я ніколи не думала, що вони ще встигають писати вірші. Те що вони робили в окупації знало все місто. Приємно вразила жіночка, яка читала ці вірші. Людина, яка все це пережила і взяла на себе такий обов'язок", сказала відвідувачка.

Під час зустрічі Наталя Шушляннікова презентувала пілотний варіант щоденника війни. Зараз разом з громадськими організаціями працюють над тим, щоб видати його друком.

Також в артукритті в Херсоні учасники творчого об’єднання "Піратська бухта" Богдан Циганок та Олександр Набока у рамках 25-го театрального фестивалю Мельпомена Таврії зустрілися із глядачами. На заході вони представили п'єси "Консерва" та "Карпатський вестерн".

8 вересня стартував 25-й міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії". За словами президента фестивалю, директора Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександра Книги, дійство одночасно відкрилось у 25 містах України.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок