"Шокована та розчарована". Експершу ракетку світу Халеп дискваліфіковано на чотири роки за допінг

"Шокована та розчарована". Експершу ракетку світу Халеп дискваліфіковано на чотири роки за допінг

"Шокована та розчарована". Експершу ракетку світу Халеп дискваліфіковано на чотири роки за допінг
Сімона Халеп. Фото: AP Photos

Румунка збирається оскаржити рішення.

Експершу ракетку світу Сімону Халеп дискваліфіковано на чотири роки за порушення антидопінгових правил. Про це повідомляється на сайті ITIA, агентства з дотримання антидопінгових норм у тенісі.

Халеп відсторонили від змагань у жовтні 2022 року, виявивши у її пробі заборонений препарат роксадустат. А у травні 2023-го румунці висунули нове звинувачення — через невідповідності в її біологічному паспорті (ABP).

У червні в Лондоні відбулось засідання незалежного трибуналу. На ньому заслухали свідків-експертів, які виступили від імені Халеп та ITIA. Окрім того, тенісистка надала власні свідчення.

11 вересня трибунал визнав Халеп винною у обох порушеннях антидопінгових правил. Трибунал взяв до уваги слова румунки про те, що вона прийняла "забруднену" добавку, але вирішив, що об'єм, який спортсменка спожила, не міг призвести до такої концентрації роксадустату, знайденого в позитивному зразку.

31-річну чемпіонку Вімблдона відсторонено до 6 жовтня 2026 року, оскільки майже один рік дискваліфікації вона вже відбула. Халеп ще може оскаржити це рішення в апеляційному порядку.

Як відреагували Халеп та WTA

Халеп прокоментувала рішення трибуналу у соцмережах. Тенісистка заявила, що не погоджується з вердиктом та збирається подавати апеляцію.

"Я ніколи свідомо чи навмисно не вживала жодних заборонених речовин. Відмовляюся прийняти рішення про чотирирічну дискваліфікацію. Хоча я вдячна за те, що нарешті отримала результат після численних необґрунтованих затримок і відчуття життя в "чистилищі" більше року, водночас шокована і розчарована їхнім рішенням", - написала Халеп.

"Продовжую тренуватися і роблю все, що в моїх силах, щоб очистити своє ім'я від цих неправдивих звинувачень та повернутись на корт. Я маю намір оскаржити це рішення в Спортивному арбітражному суді та використати всі засоби правового захисту проти відповідної компанії, яка займається харчовими добавками", - заявила Сімона.

У Жіночій тенісній асоціації (WTA) зазначили, що поважають рішення незалежного трибуналу.

«Дуже важливо, щоб гравці знали правила Тенісної антидопінгової програми (TADP) і дотримувалися їх. Незалежний трибунал виніс вердикт у справі Сімони, і відповідно до TADP це рішення може бути оскаржено у Спортивному арбітражному суді. WTA підтримає рішення, ухвалені під час цього процесу, і продовжить уважно стежити за розвитком подій», - йдеться у повідомленні WTA.

Хто така Сімона Халеп

  • 31-річна румунська тенісистка.
  • Експерша ракетка світового рейтингу WTA. Вперше очолила залік у жовтні 2017 року.
  • Володарка 24 титулів на рівні WTA. Чемпіонка двох турнірів серії Грендслем: Ролан Гаррос (2018 року) та Вімблдона (2019).
На початок