Плетуть сітки, крутять цигарки та виготовляють смаколики: громадська організація “Великі серця” з міста Ананьїв, що на Одещині, допомагають військовослужбовцям. Засновниця організації Ганна Самотей разом з однодумцями орендували приміщення. Як працюють волонтери дев'ять років поспіль дізнавалася кореспондентка Суспільного.

Волотерка Ганна Самотей заснувала організацію “Великі серця” у 2014 році, коли її чоловіка мобілізували. Зараз жінка вже втретє очікує на повернення Олександра з фронту. "Моя особиста волонтерська діяльність розпочалася з липня 2014 року, коли було мобілізовано чоловіка. Він зателефонував, спитав в яку ціну картопля, я з’ясувала і потім зателефонувала і сказала: “Зараз ти мені розповідаєш все, що у вас там відбувається, бо я завтра їду до тебе і тільки від тебе залежить, приїду я з пустими руками чи з чимось”. І ось тоді я вже дізналася правду, яка є проблема з харчуванням в нашій армії", — розповіла волонтерка Суспільному.

Об’єднавшись з дружинами й матерями захисників, Ганна орендувала приміщення колишньої школи, де волонтерський штаб безупинно працює вже дев'ять років. З початком повномасштабного вторгнення їх діяльність лише розширилася. "Ми готуємо деякі смаколики їм (військовим — прим. ред.). Ми беремо яблука, груші, банани, брали ківі, апельсини, що маємо, те й сушимо. Ми його потім вакуумуємо. Також у нас є помічниця Наталія, яка робить пастилу. Вона її приносить, а ми її теж вакуумуємо і теж відправляємо нашим захисникам", — поділилася Ганна.

"Є ще велика потреба в наших військових — це цигарки. .... Ми купуємо окремо гільзи, тютюн. Так дешевше і ми самі робимо, і самі відправляємо нашим військовим", — додала очільниця організації. Волонтери також виготовляють маскувальні сітки. До охочих допомогти приєднався військовослужбовець Руслан Орак, який втратив у бою ногу й наразі проходить реабілітацію. "Знаходились ми в Херсоні, Херсонську область звільняли. Трапилось так, що я потрапив під мінометний обстріл і втратив ногу. Шкода, що там вже не можу допомогти, от долучився до наших волонтерів. ... Реально ти знаєш, що ти допомагаєш хлопцям. Я знаю як воно, коли волонтери приїжджають, "москітки", та багато чого — воно підтримує хлопців там", — розповів Руслан.

"На сьогодні вже понад 50 штук ми зробили таких кікімор, які вже працюють на захист. Спочатку ми робили їх одним суцільним пончо, а потім вже військові нам сказали, що трошки не зручно і попросили нас робити в іншому вигляді, щоб це були штани й окремо пончо", — розповіла волонтерка.


У центрі також облаштували стіну пам’яті, на якій є фотографії військових з Ананьївської громади, які загинули у бою з 2014 року.
Також у приміщенні волонтерського центру облаштували тренажерну залу для реабілітації військових, а також поставили більярдний стіл. Ганна Самотей розповіла, що наразі працюють над тим, аби відкрити й кабінет психологічного розвантаження.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області