Міноборони Британії: Росія у серпні атакувала цивільне судно в Чорному морі

Міноборони Британії: Росія у серпні атакувала цивільне судно в Чорному морі

Міноборони Британії: Росія у серпні атакувала цивільне судно в Чорному морі
Судно з зерном, яке вивозять з України у рамках "зернової ініціативи". Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Російські військові націлили свої повітряні цілі на цивільне вантажне судно в українському чорноморському порту Одеса 24 серпня.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ Великої Британії з посиланням на нещодавно отримані дані розвідки.

"Протиповітряна оборона України збила всі російські ракети, що прямували в бік порту, у тому числі дві ракети "Калібр", випущені з авіаносця Чорноморського флоту", — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними розвідки, передбачуваною ціллю Росії було судно під прапором Ліберії, яке стояло в порту.

"Попри його провал, це яскрава демонстрація продовження спроб Росії придушити економіку України та ігнорування президентом Путіним життя мирних жителів та інтересів країн Африки, Азії та Близького Сходу", – додав Лондон.

26 серпня з Одеського порту вийшов балкер Primus під прапором Ліберії. Воно стало другим судном, яке пройшло по гуманітарному коридору територіальними водами України, Румунії та Болгарії.

Після виходу з Чорноморської ініціативи в середині липня Росія неодноразово атакувала українську сільськогосподарську інфраструктуру, порти та місця із запасами зерна.

Зернова угода, укладена за посередництва Туреччини та ООН у липні 2022 року, раніше давала Україні експортувати свою сільськогосподарську продукцію по всьому світу на тлі повномасштабного російського вторгнення.

На початок