Рада Європи засудила проведення РФ виборів на ТОТ України й назвала їх нелегітимними

Рада Європи засудила проведення РФ виборів на ТОТ України й назвала їх нелегітимними

Рада Європи
. Рада Європи. Фото: Facebook/Рада Європи

Рада Європи засудила проведення Росією псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України 8-10 вересня, заявивши, що "вибори" є недійсними відповідно до міжнародного права.

Про це йдеться у спільній заяві глави Комітету міністрів Ради Європи Криш’яніса Каріньша, президента Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокса та генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчинович Бурич.

"Ми рішуче засуджуємо нелегітимні фіктивні "вибори", що відбулися 8-10 вересня 2023 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України", – йдеться у заяві.

Керівництво Ради Європи наголосило, що проведені з грубим порушенням міжнародного права так звані "вибори" є ще однією ілюстрацією заперечення РФ цінностей демократії, прав людини та верховенства права, які підтримує Рада Європи.

"Рішення російської влади організувати їх є лише останнім у низці незаконних і згубних рішень, ухвалених нею з моменту виключення Російської Федерації з нашої організації внаслідок її агресивної війни проти України. Ці фіктивні вибори можуть лише вважатися недійсними відповідно до міжнародного права", – йдеться у заяві.

Також у Раді Європи підтвердили непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Російські вибори на окупованих територіях України

10 вересня у Росії завершилися вибори різного рівня з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів. Такі вибори провели на окупованих територіях України: частині Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

Ще до їх початку Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати ці вибори на окупованих територіях України.

Європейський Союз ще у червні засудив намір Росії провести псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.

Готуватися до виборів до місцевих адміністрацій окупанти розпочали у травні 2023 року. Серед кандидатів більше росіян, зокрема, з Сибіру та Уралу. Проте свої заявки подали й колишні представники української влади, які перейшли на бік РФ на початку вторгнення.

У Генштабі ЗСУ зазначили, переважна більшість кандидатів навіть не мають вищої освіти та працюють двірниками, охоронцями й прибиральниками. Окупанти просто використовують їх особистості для приховування реальних "керманичів" захоплених територій.

Згодом зʼявилася інформація про звуки вибухів в деяких будівлях "виборчої комісії". Окупаційна влада нічого не коментувала та заявила про високу явку на вибори. На Луганщині дев'ять разів окупанти заявляли про нібито мінування виборчих дільниць.

Також, аби отримати більшість голосів, окупаційна влада дозволила голосувати українцям без паспортів РФ.

На початок