Блінкен прокоментував ситуацію навколо вимкнення Starlink поблизу Криму

Блінкен прокоментував ситуацію навколо вимкнення Starlink поблизу Криму

Блінкен прокоментував ситуацію навколо вимкнення Starlink поблизу Криму
. Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу 17 липня 2023 року, фото: AP

Супутникова служба Ілона Маска Starlink є "життєво важливим інструментом" для України і ця технологія "має залишитися повністю доступною для них". З такою заявою виступив держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи ситуацію навколо вимкнення Starlink поблизу Криму.

Про це пише видання Bloomberg.

Високошвидкісна система Starlink стала важливим інструментом зв’язку на війні та допомагає ЗСУ. Ілон Маск почав розгортати систему на прохання України в лютому 2022 року, коли російські війська наступали та виводили з ладу українські системи зв’язку.

"Ми сподіваємось і очікуємо, що ця технологія залишиться повністю доступною для українців", — сказав Блінкен у неділю в програмі CNN "State of the Union".

Блінкен відмовився коментувати заяву Маска, що SpaceX відмовила у проханні України про активацію мережі на ділянці до Севастополя.

"Ось що я можу вам сказати: Starlink був життєво важливим інструментом для українців, щоб вони могли спілкуватися один з одним, і особливо для військових, щоб спілкуватися в їхніх зусиллях захистити всю територію України", – сказав він.

Відключення Starlink поблизу Криму

Гендиректор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що не давав розпоряджень вимкнути супутникову мережу Starlink поблизу Криму, щоб перешкодити Україні атакувати російський флот. За його словами, вона й не була активована в тому регіоні.

Водночас мільярдер додав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від державних органів» на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але Маск відмовив, щоб компанія не стала учасником війни та це не призвело до ескалації. Він також заявив, що "обидві сторони мають погодитися на перемир'я".

Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що минулого року він таємно наказав інженерам вимкнути мережу Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.

На початок