Через брак військових у РФ створюють волонтерські патрулі для охорони аеродромів — британська розвідка

Через брак військових у РФ створюють волонтерські патрулі для охорони аеродромів — британська розвідка

Через брак військових у РФ створюють волонтерські патрулі для охорони аеродромів — британська розвідка
Пожежа у Пскові 29 серпня, 2023 року. Фото: ASTRA / Telegram

У Росії через брак професійних військових почали створювати волонтерські патрулі для протидії подальшим дроновим атакам, зокрема на російські авіабази.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що у Псковській області, неподалік від кордону з Естонією, губернатор організував волонтерські патрулі безпеки, щоб запобігти подальшим атакам безпілотників на авіабазу "Хрести". Ця ініціатива з’явилася після повідомлення про пошкодження двох транспортних літаків Іл-76 CANDID 29 серпня 2023 року. До патрулювання нібито записалося до 800 громадян.

У британській розвідці зазначили, що через обмежений радіус дії дронів-квадрокоптерів, атаки на авіабазу "Хрести" майже напевно були здійснені з території РФ.

Патрулі складатимуться з груп із 50 осіб, розподілених між кількома муніципалітетами, які патрулюватимуть прикордонні райони та критичну інфраструктуру, зокрема аеропорти та авіабази.

Аналітики вважають, що створення цих добровольчих патрулів безпеки, ймовірно, діятиме як засіб стримування та забезпечуватиме певний рівень захисту від квадрокоптерних БПЛА, які керуються в безпосередній близькості від авіабази.

"Як з'ясувалося, знищити дрони за допомогою стрілецької зброї важко, тому російським силам все одно будуть потрібні системи ППО з можливістю спостереження та кінетичними і електронними засобами перехоплення для знищення ударних безпілотників. Використання волонтерів, швидше за все, свідчить про брак навченого персоналу служби безпеки в Росії", — зазначили у британській розвідці.

Що відомо про атаку на аеродром у Пскові 30 серпня

У районі аеропорту Пскова, який спільно використовується цивільною та військовою авіацією Росії, у ніч проти 30 серпня прогриміла серія вибухів і почалася потужна пожежа. Чотири літаки Іл-76 знищено, ще ймовірно два ушкоджено, інформація уточнюється, повідомив Суспільному представник ГУР Міноборони Андрій Юсов.

На уточнювальне запитання, чи це там базувались і уражені ті літаки, які 24 лютого 2022 року планували висадитись у Гостомелі, Юсов відповів: "Частково, так".

Губернатор Псковської області Михайло Ведерніков у своєму Telegram повідомив, що аеропорт у Пскові атакували безпілотники.

На початок