У МЗС висловили розчарування слабким текстом декларації G20 та запропонували свій варіант

У МЗС висловили розчарування слабким текстом декларації G20 та запропонували свій варіант

У МЗС висловили розчарування слабким текстом декларації G20 та запропонували свій варіант
Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ України висловило розчарування слабким текстом декларації G20, ухваленою сьогодні 9 вересня у межах саміту "Великої двадцятки" у Нью-Делі.

"Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання. Водночас в частині щодо агресії Росії проти України Групі двадцяти немає чим пишатися", — написав у Facebook речник МЗС Олег Ніколенко.

Він наголосив, що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію. За словами Ніколенка, принцип "нічого про Україну без України" залишається ключовим як ніколи.

Крім того, у МЗС показали, як могли б виглядати основні елементи тексту, "щоб бути більш наближеними до реальності": зокрема формулювання "війна в Україні" замінили на "війну проти України", а формулювання "українська криза" на "російська агресія проти України".

Раніше сьогодні лідери країн "Великої двадцятки" (G20) у межах саміту в Індії у Нью-Делі ухвалили текст спільної декларації. Учасники саміту згадали про згубний вплив війни в Україні на світові процеси, однак не вказали, що саме Російська Федерація здійснила повномасштабне вторгення в Україну. Лідери G20 закликали "всі держави дотримуватися принципів міжнародного права, включно з територіальною цілісністю та суверенітетом".

Що відомо про саміт G20 в Індії

Саміт G20 відбудеться у Нью-Делі 9-10 вересня. У списку запрошених серед постійних членів "Великої двадцятки" є також і Росія.

Російський президент Володимир Путін, однак, на саміті буде відсутній, замість нього в Нью-Делі прибув російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.

У посольстві Сполучених Штатів, коментуючи Суспільному присутність РФ серед учасників зустрічі держав G20, наголосили, що ніхто не повинен давати Путіну платформи для просування війни.

Саміт G20 також пропустить президент Китаю Сі Цзіньпін, замість нього участь у саміті візьме прем'єр-міністр Лі Цянь.

Раніше участь у саміті підтвердили, зокрема, президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, президент Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман і президент Японії Фуміо Кісіда.

У списку запрошених на саміт "Великої двадцятки" України немає.

На початок