РФ на Куп'янському напрямку хоче вийти до Осколу й зайняти оборону поблизу Борової на зиму — Євлаш

РФ на Куп'янському напрямку хоче вийти до Осколу й зайняти оборону поблизу Борової на зиму — Євлаш

РФ на Куп'янському напрямку хоче вийти до Осколу й зайняти оборону поблизу Борової на зиму — Євлаш
Українські військові стоять на танку біля нещодавно звільненого села Борова на Харківщині, 7 жовтня 2022 р. Фото: АР

Російські військові хочуть вийти до річки Оскіл до зими, допоки ґрунт сухий і важка техніка може пересувати полями. Українські захисники готові до провокацій та наступів РФ, тому нині окупанти не можуть прорвати оборону на Куп'янщині.

Про оперативну ситуацію на Куп'янському напрямку в ефірі "Суспільне. Спротив" розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

"РФ завершує підготовку своїх штурмових загонів, формує їх з підрозділів, які раніше розбили Сили оборони. Це різні підрозділи й мотострілецьких бригад, і повітряно-десантних. Також вони використовують різних "мобіків" (мобілізованих — ред.), ми фіксуємо, що вони кидають навіть зв'язківців, що дуже не характерно для цієї категорії військовослужбовців — з них формують штурмові загони", — сказав Євлаш.

За словами начальника пресслужби, російські військові зосереджують зусилля в напрямку Новоєгорівки та Синьківки: "Намагаються прорвати нашу оборону на цьому напрямку. Проте завдяки захисникам росіянам не вдається цього зробити навіть з тими силами, які кинули на цей напрямок".

річка оскіл
Оскільське водосховище, Харківська область, 2022 рік. Фото: Олександр Тертишний

Окупанти намагаються прорвати оборону, щоб вийти до річки Оскіл та зосередити війська по берегу річки, зайняти оборону поблизу Борової, розказав Ілля Євлаш.

"Таким чином закріпити собі далі позиції на зиму, оскільки зараз залишилось ще кілька місяців, коли ґрунт сухий і може важка військова техніка пересуватися і полями. Завдяки грамотному мінуванню територій, інженерно-технічним загородженням та відважності бійців, роботі артпідрозділів, дронів, переносних зенітно-ракетних комплексів росіянам не те що не вдасться це зробити, вони б'ються о нашу оборону, як лобом об стінку", — зазначив він.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок