Борги за комірне: майже пів тисячі киян подалися на реструктуризацію. Як укласти договір

Борги за комірне: майже пів тисячі киян подалися на реструктуризацію. Як укласти договір

Майже півтисячі киян уклали договори про реструктуризацію боргів за компослуги
Гривні та квитанції за комунальні послуги. Фото:(ілюстративне) УНІАН

За 8 місяців 2023 року кияни уклали з Центром комунального сервісу 463 договори реструктуризації (відтерміновування) заборгованості за житлово-комунальні послуги. Більша частина – 240 договорів – за постачання теплової енергії та гарячого водопостачання.

Про це сповіщає Офіційний портал Києва з посиланням на заступницю комерційного директора Центру комунального сервісу Юлію Петрик.

"Споживачам, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг і з об’єктивних підстав не можуть її оплатити одразу, ЦКС пропонує укласти договір реструктуризації (розстрочення) заборгованості", — йдеться у повідомленні.

Договір можна укласти за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкових територій/управління багатоквартирним будинком, вивезення побутових відходів, постачання теплової енергії та гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, зауважила Юлія Петрик.

Для укладення договору потрібно звернутися до будь-якого районного сервісного центру ЦКС (незалежно від місця проживання) за попереднім записом на сайті або в порядку живої черги, та подати заяву, оригінали й копії документів:

  • паспорт або ID-картка та витяг із Єдиного державного демографічного реєстру;
  • картка платника податків (ІПН) (не надається власником ID-картки в разі наявності ІПН у зазначеному документі);
  • документ, що підтверджує право власності/користування житловим приміщенням/квартирою та витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;
  • належним чином оформлені договори про надання житлово-комунальних послуг із виконавцями цих послуг (за відсутності договорів укладенню договору реструктуризації передує підписання договорів про надання житлово-комунальних послуг).

У Центрі комунального сервісу також поінформували, що можна отримати консультацію у фахівця ЦКС, звірити суму заборгованості, подати заяву та копії документів дистанційно:

Окрім того, у сервісних центрах ЦКС можна передати необхідні документи за допомогою застосунку "Дія".

"Перед підписанням договору реструктуризації фахівець ЦКС актуалізує дані власника, звірить суми заборгованості, платежів, показань квартирних лічильників та, за наявності підстав, відкоригує нарахування, а також узгодить період реструктуризації заборгованості та розмір щомісячного обов’язкового платежу", — йдеться на Офіційному порталі Києва.

Що відомо про борги за комунальні послуги та підготовку до зими у Києві

З минулого вересня кияни не сплатили за гарячу воду та опалення 830 млн грн, а загальний борг за ці послуги становить майже 6 млрд грн. "Київтеплоенерго" пропонує реструктуризувати борг та сплачувати за нього частинами. Тарифи на гарячу воду й опалення для киян поки не змінюватимуться.

У Києві ремонтують аварійні ділянки та відновлюють обладнання на енергооб'єктах до нового опалювального сезону. Основні роботи для опалювального сезону вже виконали. На теплових мережах ліквідували понад 2,2 тисячі пошкоджень, які потенційно могли трапитись взимку.

На лівому березі столиці комунальне підприємство "Київтеплоенерго" проводить комплексну підготовку станції теплопостачання, щоб забезпечити стале проходження опалювального сезону 2023/2024. Ця станція забезпечує централізованим опаленням та гарячою водою близько 700 будівель. Це понад 300 житлових будинків, 300 відомств та близько 30 навчальних закладів Позняків, Осокорків та Харківського масиву.

2023 року з міського бюджету Києва спрямували понад 1 млрд грн на ремонти обладнання теплоджерел, що були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів. А також — на придбання пересувних котелень, що, за потреби, забезпечуватимуть теплом заклади соціальної сфери, зокрема й лікарні.

Після російської атаки на енергетичну інфраструктуру України восени 2022 року, в країні ввели масові вимкнення світла, зокрема, й у столиці. Фахівці ДТЕК ввели графіки погодинних вимкнень. Попри графіки, кияни жалілися, що не мали світла понад добу. Паралельно з цим були й проблеми з водопостачанням.

Для того, аби допомогти пережити блекаут, в столиці розгорнули понад 700 пунктів обігріву — "Пункти незламності". Їх забезпечили генераторами, інтернетом та їжею.

На початок