В рамках проєкту "Армія відновлення" громади Житомирщини залучили до суспільно корисних робіт 916 безробітних. За роботу люди отримують мінімальну зарплату.
Про це Суспільному повідомила представниця обласного центру зайнятості Світлана Карпович.
За її словами, проєкт розрахований на залучення безробітних до суспільно-корисних робіт задля відновлення країни у військовий час. Це заготівля дров, будівництво та облаштування захисних споруд, плетіння сіток.
"В нас вже 916 осіб по області залучено до таких робіт. На сьогодні із 66 територіальних громад, які є в області, прийняли рішення про організацію суспільно корисних робіт з відбудови нашої країни лише 50. 33 громади уклали договори. Хотілося все ж таки, щоб роботи були організовані, і ми готові витрачати кошти фонду на проведення таких робіт", — сказала Світлана Карпович.

В селі Зарічани Станишівської громади троє волонтерів плетуть захисні сітки, за що отримують гроші від держави.

Серед них — Володимир Олійник, який проживає в цьому селі. Чоловік розповідає, що з 25 лютого 2022 року плете захисні сітки в будинку культури. Володимир каже, що чотири місяці тому він став учасником проєкту "Армія відновлення" і офіційно працевлаштований. За плетіння сіток він отримує мінімальну зарплату у розмірі 6 тисяч 700 гривень.
"Отримуємо, але ми їх пускаємо відразу в роботу, тому що сітку купляти треба, матеріал купувати треба. Нам на це ніхто нічого не дає. Щось там збираються, але цього дуже мало", — каже Володимир Олійник.

Валерія Карпенко теж є учасницею проєкту "Армія відновлення". Жінка розповідає, що з початку повномасштабного вторгнення збирала гуманітарну допомогу, згодом долучилася до плетіння захисних сіток. Сама закуповує тканину і витрачає на це власні гроші, тому що люди менше стали донатити.
"Все, що люди отримують, які стоять на обліку в Центрі зайнятості, вони віддають на сітки, на матеріали, бо це також коштує гроші. Чому ми закуповуємо? Це зумовлено тим, що у нас багато замовлень від військових", — розповіла Валерія Карпенко.

Разом із учасниками "Армії відновлення" працює волонтер Андрій Кабанов.
"Я допомагаю, більш їжджу та забираю, тобто більш знаходжу, якщо є можливість, донорів", — каже Андрій.

Із 25 лютого 2022 року в сільському будинку культури сплели і передали військовим 840 компактних захисних сіток, розповів Суспільному Зарічанський староста Євген Бєльський.

"Для обліку в нас в старостаті є спеціальний журнал. Наші сітки є на всіх ділянках, де наші воїни захищають кордони і де йдуть активні бойові дії", — сказав староста села Євген Бєльський.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube