“Я для них фашист, бо допомагаю своїй армії, а вони — іншій”. Зозуля прокоментував скандал в Іспанії

“Я для них фашист, бо допомагаю своїй армії, а вони — іншій”. Зозуля прокоментував скандал в Іспанії

“Я для них фашист, бо допомагаю своїй армії, а вони — іншій”. Зозуля прокоментував скандал в Іспанії Facebook

Український легіонер іспанського Альбасете Роман Зозуля впереше докладно пояснив, чому фанати Райо називають його нацистом та фашистом і розповів історію конфлікту.

У інтерв'ю AS Роман пригадав, як розпочався конфлікт з фанатами його колишнього клубу та прокоментував їхні дії на Сході України.

"Коли я підписав контракт з Райо, вони наполягали, що не хочуть, щоб я там грав. Для них я був фашистом. Це було вперше, коли мене називали фашистом. Коли я запитав, чому мене так називають, вони відповіли, що я допомагаю моїй армії, моїй країні, а вони допомагають іншій армії. Шестеро фанатів Райо воювали на іншому боці, не за мою країну, а за іншу " — сказав футболіст.

Я допомагаю моїй армії, моїй країні, а вони допомагають іншій армії. Шестеро фанатів Райо воювали на іншому боці, не за мою країну, а за іншу.

Зозуля також розповів про діяльність своєї волонтерської організації "Народна армія", якій іспанські фанати закидають нацистські настрої.

"Коли в моїй країні почалася війна, у нас не було армії. Люди, які зібралися, намагалися допомогти армії. Наш фонд ніколи не купував зброю чи знаряддя для бойових дій, купували автомобілі швидкої допомоги, їжу, одяг... Я вважаю, що допомагати своїй країні та бути патріотом — це не злочин."— додав українець.

Стосовно своїх поглядів Роман підкреслив, що у виборі друзів не зважає на колір шкіри чи національність. А ігровий номер 18, який вважається кодовим числом нацистів, йому дістався випадково.

Як відомо:

  • Під час матчу Сегунди 15 грудня між Альбасете, нападником якого є Зозуля, та Райо Вальєкано з трибун стадіону на адресу Зозулі лунали образливі вигуки "Roman Zozulia puto nazi" ("Роман Зозуля – й****** нацист" – ред.), внаслідок чого рефері вирішив зупинити гру.
  • Скандал швидко набув розголосу. На підтримку Зозулі висловились президент України Володимир Зеленський та українське МЗС, яке закликало владу Іспанії вжити заходів щодо зупинення проявів агресії.

Категорії