Де і коли відбудеться прощання з релігієзнавцем Ігорем Козловським

Де і коли відбудеться прощання з релігієзнавцем Ігорем Козловським

Де і коли відбудеться прощання з релігієзнавцем Ігорем Козловським
Українське радіо

У Києві прощання з покійним Ігорем Козловським відбудеться 9 вересня о 12:00 у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Про це повідомила у Facebook виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен.

Філософ та вчений Ігор Козловський помер 6 вересня у віці 69 років через серцевий напад.

Козловський народився 16 лютого 1954 року в Макіївці на Донеччині. 27 січня 2016 року потрапив у полон до бойовиків "ДНР", де його катували за проукраїнську позицію. Перебував у полоні 700 днів (майже 2 роки) і був звільнений за обміном 27 грудня 2017 року.

Перші його слова після звільнення були такими:

"Моє серце зараз співає пісню. Воно співає пісню любові. Любові до народу України. Ми перейшли через страждання, через катування, через біль, через хвороби, моральний і психологічний тиск, але ж ми постійно відчували любов нашого народу".

Ігор Козловський був відомим релігієзнавцем, серед його опублікованих праць 30 книг були присвячені різним напрямам релігійно-філософських вчень та йозі (яку сам автор практикував понад 60 років). Серед найвідоміших праць у цій сфері: "Історія релігій", "Ассирійська Церква Сходу", "Єзідизм", "Коптська православна церква Олександрії", "Церква Христа в США і в Україні: історія та сучасність" та багато інших.

Козловський — автор понад 50 наукових книг та більш ніж 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях, а також поетичних збірок та прозових творів. Серед векторів його діяльності була релігійна ситуація на окупованих територіях Донбасу. Член НТШ в Україні, PEN, ініціативної групи "Першого грудня" та низки інших організацій.

Козловський мав багато нагород та відзнак від українських та іноземних громадських і релігійних організацій. Зокрема, у 2022 році Нобелівську премію миру отримала українська правозахисна організація, у якій він був членом правління — "Центр громадянських свобод".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок