Пішки до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки

Пішки до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки

Пішки до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки
Мандрівник Сергій Гордієнко. Фото: Юрій Тинний\Суспільне Дніпро

Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко п’ять місяців пішки подорожував Україною. Чоловік пройшов шлях з Дніпра до Говерли та назад. Усього подолав більше ніж 2,5 тисячі кілометрів. 1 вересня 2023 року Сергій повернувся до міста. Під час мандрівки, розповів чоловік Суспільному, проводив лекції та виставки у різних містах України.

Мандрівник Сергій Гордієнко у березні 2023 року вирушив у довготривалу пішу подорож з Дніпра до Говерли і назад. Першого вересня чоловік повернувся до міста. Він розповів, що пройшов понад дві з половиною тисячі кілометрів. З собою брав не рюкзак, а об’ємний возик.

"Возик, який називається травеліна, тобто та, що мандрує. У ній основне — це кліматична одежа, кухня, електроніка, блокноти, куди я записую, намет і все, що потрібно для подорожі", — розповів чоловік.

Подорож до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки
У подорож Сергій Гордієнко брав з собою об'ємний возик. Фото з особистого архіву Сергія Гордієнка

Сергій зазначив, що подорожує вже п’ятдесят років. За цей час відвідав Північний полюс, Латинську Америку, Європу, Африку, Індокитай.

"Скажемо, дорога — це той головний регіон, де я беру всі відповіді на мої питання, а вони вже потім стають або підручниками або лекціями, а головне, все що я бачу, що аналізую — це дістається людям", — розповів Сергій Гордієнко.

Під час своїх подорожей мандрівник робить фото. Ці світлини потім друкує на своїх календарях. Також проводить виставки робіт в Україні і за кордоном.

"А це зустрічі, їх було дуже багато різних. І байкери зупинялися, і автомобілісти. Хотіли запитати, не просто куди я йду, а які будуть мої мандри далі", — розповів він.

Подорож до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки
Намет Сергія Гордієнка. Фото з особистого архіву Сергія Гордієнка

Володимир Райнберг – друг дитинства Сергія Гордієнка. За його словами, мандрівник запропонував разом з ним піднятися на Говерлу. Сам Володимир займається альпінізмом, тому й погодився на таку пропозицію. 

"Ця мандрівка увійшла у книгу рекордів України. Він півтори години читав лекцію для студентів про виживання древніх цивілізацій", – розповів Володимир Райнберг

Подорож до Говерли: мандрівник з Дніпра повернувся з п’ятимісячної мандрівки
Сергій Гордієнко з товаришем Володимиром Райнбергом. Фото: Суспільнее Дніпро/Юрій Тинний

Сергій Гордієнко каже, за п’ять місяців подорожі побував у багатьох містах держави та побачив справжню єдність українців.

"Головне те, що я чекав від цієї експедиції — це відбулося. Я дуже радий, за те, що ми стали справжньою державою, і це головний фактор, де громадяни люблять один одного", — розповів мандрівник.

Зараз Сергій завершує написання підручника про свою подорож. Мандрівник назве його “Гостинність в Україні”.

Що відомо про мандрівника Сергія Гордієнка

  • Сергій Гордієнко – професійний мандрівник, фахівець з екстремального одиночного виживання. 2013 року він завершив дворічну одиночну експедицію «Східна Європа: Азов – басейн Північного Льодовитого океану – Азов», у перебігу якої здолав майже 7 тисяч кілометрів.
  • Гордієнко двічі досягав Північного полюса й першим в історії України встановив там Державний прапор. На його рахунку участь у великій кількості знакових експедицій та подорожей. Зокрема, у 1996–1997 роках він був одним з учасників Першої наукової української експедиції до Антарктиди, а у 2013 році самотужки здійснив трансчорноморський автономний перехід на човні типу каяк.
  • Бував в найнебезпечніших подорожах. Йому доводилося переживати й - 50 градусів морозу, і 40 градусів спеки.

Авторка – Алла Бережна.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок