Данілов розповів, що очікує на тих хто братиме участь у виборах на ТОТ

Данілов розповів, що очікує на тих хто братиме участь у виборах на ТОТ

Ексклюзивно
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що влада уважно стежить за діями окупантів на тимчасово окупованих територіях, де Росія має провести так звані "вибори".

Про це Олексій Данілов сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ми дуже уважно стежимо за діями окупантів на ТОТ. В апараті РНБО сьогодні зранку (5 вересня — ред.) відбувалися відповідні наради, були доповіді. Всі, хто беруть участь у цих ганебних процесах, по-перше, будуть обов'язково зафіксовані, будуть позбавлені всіх речей стосовно нашої країни, принаймні, не зможуть користуватися нашими закордонними паспортами — вони будуть анульовані", — сказав Олексій Данілов.

Секретар РНБО додав, що це повинні усвідомити "члени виборчих комісій" на ТОТ.

"Я хочу, щоб все це усвідомили "члени виборчих комісій" (на ТОТ — ред.) щоб не розповідали, що їх примусили тощо. І ті, хто займається агітацією, і ті, хто буде брати участь у цьому процесі", — сказав Данілов.

На запитання, коли потрібно проводити вибори в разі звільнення окупованих територій, Данілов зазначив, що для цього треба повернути "конституційний лад".

"Зробимо перші кроки, звільнимо усі території, повернемо конституційний лад на ТОТ. після того залежно від обставин будемо ухвалювати рішення. Буде відновлено дію Конституції України та законів. По-іншому бути не може. Якщо комусь не подобається, світ великий — можете обирати собі будь-яку точку для життя. Ніякого переслідування з боку нашої країни не буде", — резюмував секретар РНБО.

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

15 червня російські ЗМІ повідомили, що Центральна виборча комісія РФ призначила на 10 вересня "вибори" на ТОТ України. Йдеться про захоплені росіянами частини Херсонської та Запорізької областей, а також самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".

10 вересня у РФ відбудуться вибори різного рівня, включно з довиборами депутатів Держдуми, виборами голів низки регіонів і депутатів законодавчих органів державної влади у частині суб'єктів.

У серпні Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України й назвав їх порушенням міжнародного права.

На початок