"Гуртував навколо себе". Харків'яни вшановують актора та музиканта Михайла Кабанова

Ексклюзивно
Харків'яни принесли квіти до пабу "Стіна", щоб вшанувати актора та музиканта Михайла Кабанова, 2 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Харків'яни несуть квіти до рок-пабу "Стіна", щоб вшанувати пам'ять 44-річного актора, музиканта та волонтера Михайла Кабанова, який помер 1 вересня.

Кабанов був співзасновником й артдиректором пабу.

Харків'яни принесли квіти до пабу "Стіна", щоб вшанувати актора та музиканта Михайла Кабанова, 2 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

"Міша був такою людиною, яка гуртувала навколо себе. От він напише в чат — і ми всі збираємося одразу", — розповіла подруга Михайла Кабанова Юлія.

Разом вони готувалися до відкриття пабу після ракетного удару росіян у червні 2023 року. Поки "Стіна" зачиненена.

Харків'янка Юлія допомагала готувати паб "Стіна" до відкриття, 2 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Паб "Стіна" у Харкові 2 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Михайло Кабанов помер від зупинки серця, повідомив на своїй Facebook-сторінці письменник Сергій Жадан.

"Було воно (серце — ред.) в нього добре й велике. Міша Кабанов – добрий дух "Стіни". Та й загалом – добрий дух харківських рок-н-рольних закладів. Міша з родиною перші дні війни жили в "Стіні", не знали, куди подітися. Сіли на барі, почали ділитися новинами, інакше кажучи — говорити ні про що. Мішин малий дивився на нас зі скептичним інтересом. "Міш", — говорю, — "бар без діла стоїть, давай вип’ємо". "Не можу", — каже Міша, — "мені ж фінансово звітувати". "Я заплачу", — кажу, — "після перемоги". Міша погодився, налив і мені, і собі... Але стоїть «Стіна». А отже, лишається пам’ять і любов", — написав Жадан.

Михайло Кабанов з Сергієм Жаданом на прес-конференції колишнього гурту "Оркестр Че", 2006 рік. Фото: Facebook/Сергій Жадан

Паб "Стіна" у Харкові 2 вересня 2023 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне Харків

Дату прощання із Кабановим рідні поки не визначили.

Що відомо про Михайла Кабанова та паб "Стіна"

Михайло Кабанов був актором, учасником арт-рок-гурту "Оркестр Че", який створив разом з Олегом Кадановим та Сергієм Савенком у 2002 році, ло створення пабу.

Під час Революції Гідності Кабанов підтримував Євромайдан, від самого початку російської агресії у 2014 році організував у пабі збір допомоги для українських добровольчих підрозділів. У листопаді того ж року у закладі стався теракт, поранення отримали 11 людей, зокрема й Михайло Кабанов. За даними слідства, завербована російськими спецслужбами харків’янка Марина Ковтун принесла й активувала міну біля барної стійки.

Волонтерити разом із друзями та колегами Кабанов продовжував під час повномасштабної війни. Він передавав військовим одяг та спорядження.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube