В Івано-Франківську "Новий театр" відкриє сезон прем'єрою вистави "Чорна діра"

В Івано-Франківську "Новий театр" відкриє сезон прем'єрою вистави "Чорна діра"

В Івано-Франківську "Новий театр" відкриє сезон прем'єрою вистави "Чорна діра"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську "Новий театр" презентує виставу "Чорна діра". Прем'єра відбудеться 10 вересня на сцені обласної філармонії імені Іри Маланюк. Цією виставою розпочнуть восьмий театральний сезон, повідомляє кореспондентка Суспільного.

У постановці йдеться про блогерство. В центрі сюжету — головний герой Юра, який захоплюється космічною тематикою. Разом зі своєю дівчиною Ксенею він веде піротехнічний блог та мріє створити шоу. Проте Ксенія вирішує, що популярність та підписників можна здобути іншими методами, розповідає режисерка вистави Таїсія Веселкова-Люта.

"Це — тема не про блогерів, швидше — про деякі аспекти блогерства. Ця тема була лише приводом, завдання постановки трохи глибше — показати відхід в ілюзії, втрату найголовнішого дару Бога — любові, коли люди перестають бути людьми", — розповідає режисерка.

За її словами, вистава потішна, проте не оптимістична та важка для сприйняття. У постановці всі події відбуваються одночасно.

"Там є ретроспектива. Спогади героїні змішуються з хворими мареннями головного героя. Якщо брати просторово-часовий континуум, то вона ніби одночасна. Це — ніби чистилище, тобто події відбуваються впереміж і одночасно. Треба буде трошки "відключити" розум і віддатися атмосфері", — каже Таїсія Веселкова-Люта.

Цю виставу режисерка написала декілька років тому для відвідувачів театральної школи.

"Вони її поставили і я відклала виставу на кілька років. Бо, не зважаючи на таку яскраву і сучасну тему, чомусь вона тоді мені не звучала. І, як не дивно, зазвучала мені зараз, з початком війни. Чому? Тому що у стані війни починаєш відчувати насправді важливі речі — любов, дружбу, совість. І найразючіше під час війни відчувається відхід від цих речей", — пояснює Таїсія Веселкова-Люта.

"Чорна діра" — друга прем’єра в "Новому театрі", розповідає його керівник Тарас Бенюк. Глядачам також планують презентувати вистави за творами Івана Франка та Олександра Олеся. До постановок залучили письменника Володимира Єшкілєва.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок