"Вже намагаюсь ходити без палиці": як два місяці працює реабілітаційний простір у Рівному

"Вже намагаюсь ходити без палиці": як два місяці працює реабілітаційний простір у Рівному

На Рівненщині презентували реабілітаційний центр для постраждалих від бойових дій
Військовослужбовець з Рівного Сергій Міщук проходить реабілітацію, 4 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

За два місяці роботи простору із психічного й фізичного відновлення в Рівному для постраждалих від бойових дій його фахівці надали 350 консультацій. Про це 4 вересня під час пресбрифінгу, присвяченому відкриттю простору, повідомив співзасновник благодійного фонду "Mindy" Тарас Єрмаков. Простір для реабілітації створили на базі обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення.

Військовослужбовець з Рівного Сергій Міщук отримав поранення 10 травня на Бахмутському напрямку. Він три місяці лікувався в Харківському інституті патології хребта та суглобів імені Ситенка.

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

Зараз чоловік відвідує реабілітаційний простір, створений благодійним фондом "Mindy":

"Після трьох місяців лікування мене виписали і далі дали відпустку за станом здоров'я для лікування на 30 діб рішенням ВЛК. Коли повернувся додому, знайомі дали контакти пані Юлії з фонду "Mindy". Я до неї звернувся, записався на реабілітацію. Прийшов я сюди ще на двох милицях, ходити фактично не міг, тому що я три місяці пролежав на ліжку".

Сергій Міщук відвідує реабілітаційний простір три тижні, займається по годині в день і результатом, сказав, задоволений:

"Я вже намагаюсь ходити без палиці. На великі відстані я ще пересуваюся з палицею, тому що мені важко. Вправи якісь виконувати можу, вже можу трохи пройти без палиці".

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

Зараз у спеціалістів простору на реабілітації є шість поранених.

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

Дмитро Кисіль працює фізичним терапевтом вісім років. Для кожного пацієнта він підбирає індивідуальний план вправ із врахуванням персональних запитів.

"В цьому випадку підібрали вправи, які потрібні для того, щоб збільшити амплітуду, силу м'язів у нижній кінцівці. Основна ціль пацієнта — самостійно ходити, без палиці. Зараз над цим більше працюємо. Він може пройти більше ста метрів без палиць, але повільно, ще зберігається недостатня амплітуда руху. Ми продовжуємо працювати", — пояснив фізичний терапевт.

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

За два місяці роботи реабілітаційного центру його фахівці надали 350 консультацій, розповів співзасновник благодійного фонду "Mindy" Тарас Єрмаков. У перелік послуг, які вони надають у Рівному, входить психологічна допомога, фізична реабілітація й масаж. Усе — безкоштовно.

"Сьогодні з Дніпра прибуває ешелон із 65 пораненими. Понад 4,5 тисячі ми прийняли за весь період війни. Вони насамперед потрапляють у наші лікувальні заклади. І ми успішно сьогодні справляємося з медичною складовою лікування, але розуміємо й велику потребу в реабілітації. Цей напрям дуже актуальний, потрібний для Рівненщини і для України", — повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Ребцентр
Фото: Суспільне Рівне

З його слів, фонд "Mindy" існує за підтримки бізнесу, грантів міжнародних організацій і донаторів. У планах — перевести проєкт у Рівному на фінансування від Національної служби здоров'я України.

Засновник благодійного фонду Богдан Міненко додав, що на Рівненщині планують звести мобільні простори для психічного й фізичного відновлення у трьох райцентрах — Вараші, Сарнах і Дубні:

"У кожному з цих місць буде встановлений будинок загальною площею 65-70 квадратних метрів. Це багатофункціональне інклюзивне приміщення для забезпечення роботи мультидисциплінарної команди з надання допомоги як цивільному населенню, так і ветеранам війни".

Авторка: Анастасія Грунтківська

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок