"ВІЛ-позитивним людям не до свят": у Харкові пікетували обладміністрацію

"ВІЛ-позитивним людям не до свят": у Харкові пікетували обладміністрацію

"ВІЛ-позитивним людям не до свят": у Харкові пікетували обладміністрацію

До будівлі Харківської обласної державної адміністрації принесли штучну ялинку, яку прикрасили пустими банками з-під ліків. Так харків’яни долучилися до всеукраїнської акції "Чорна ялинка: ВІЛ-позитивним пацієнтам не до свят".

"Сенс у тому, що МОЗ не закупило вчасно та в повному обсязі препарати анти-ретро-вірусної терапії для ВІЛ-позитивних людей. Ми звертаємось до голови ХОДА Олексія Кучера, аби він звернувся до президента України Володимира Зеленського, та щоб проблему того, чому своєчасно не купують арт-препарати, вирішили. Антиретровірусну терапію не можна преривати — є визначені схеми. Комусь необхідна одна кількість ліків, комусь інша", — говорить PR-менеджерка благодійної організації "Мережа 100% життя" у Харкові Тамара Соколан.

За її словами, згідно з інформацією, яку їм надали в обласному центрі СНІДу, ліків в області вистачить до березня 2020.

"Якщо будуть зміни, в людей можуть початися проблеми зі здоров’ям. Коли людина дізнається про свій “статус”, він звертається до Харківського обласного центру СНІДу, де стає на облік. Наша організація "Мережа 100% життя" надає людям препарати АРТ-терапії, які блокують розмноження ВІЛ-інфекції в організмі, і імунна система потрохи відновлюється".

На обліку у місті та області зараз — майже 3200 людей, говорить Соколан. Біля ялинки мітингували майже 30 людей.

"Сенс у тому, що на ялинці були перевернуті пусті пластикові флакони. Дійсно, ВІЛ-позитивним людям зараз не до свят".

У Міністерстві охорони здоров’я Суспільному сказали: ризику, що перерветься лікування ВІЛ-позитивних людей, немає.

"Питання поставки препаратів анти-ретро-вірусної терапії ще розпочалося за попереднього керівництва. Міністерство охорони здоров’я вчасно оцінює відповідні закупівлі. На сьогоднішній день кошториси погоджені, довідки відповідні видані, препарати постачаються, розмитнення пройшло. Тому воно все працює у штатному режимі. Ми збирали потребу з регіонів. Інформація не відповідає дійсності, пацієнти забезпечені", — розповів перший заступник міністра Андрій Семиволос.

За словами Семиволоса, усі препарати закуплені.

На початок