У Раді заявили, що екстрадиція ухилянтів з купленими довідками ВЛК можлива

У Раді заявили, що екстрадиція ухилянтів з купленими довідками ВЛК можлива

У Раді заявили, що екстрадиція ухилянтів з купленими довідками ВЛК можлива
Федір Веніславський, член Комітету з питань державної безпеки і оборони. Фото Кузьмін Олександр/УНІАН

Представник президента у ВРУ Федір Веніславський заявив, що екстрадиція чоловіків, які виїхали з України за купленими довідками військово-лікарської комісії, є юридично можливою.

Про це член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Такий механізм можливий, коли людина купила довідку, коли вона на підставі фальшивих документів незаконно перетнула державний кордон. Тут уже питання до правоохоронних органів, як вони швидко реєструватимуть провадження, повідомлятимуть про підозру", — сказав нардеп.

Веніславський зазначив, що для екстрадиції громадянина України з території інших держав необхідно, аби було зареєстроване кримінальне провадження, а конкретна особа — отримала статус підозрюваного у кримінальному діянні.

Представник президента у ВР наголосив, що використання придбаних довідок військово-лікарської комісії про непридатність — це використання фальшивих документів, що саме по собі є злочином.

Веніславський ініціював скасування відстрочки для деяких студентів

Нардеп також розповів, що зареєстрував законопроєкт, який скасовує відстрочку від мобілізації для студентів старше 30 років, що здобувають не послідовну вищу освіту або другу й більше.

"Я отримав інформацію від Міністерства освіти й науки: станом на 2019-2021 роки студентів віком 25+ було близько 40 тисяч. У 2022 році, коли почалася повномасштабна війна, таких студентів 25+ стало 106 тисяч. Цього року цифри також наближаються до 100 тисяч. Це означає, що 60 тисяч чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову за мобілізацією", — пояснив Веніславський.

За його словами, іноді чоловіки призовного віку вступають на нижчій освітній рівень, ніж мали (наприклад, на професійно-технічну освіту при наявній вищої), та на іншу спеціальність.

При цьому парламентар допустив, що у разі ухвалення законопроєкту норма розповсюджуватиметься не лише на тих, хто почне навчання наступного навчального року, а й на тих, хто розпочав у 2022-2023 роках.

Що відомо про реформу ВЛК

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

На початок