Бюджет України не дорахувався 38 мільярдів гривень

Бюджет України не дорахувався 38 мільярдів гривень

Бюджет України не дорахувався 38 мільярдів гривень

План доходів держбюджету за пів року не виконаний на 38 мільярдів гривень, а план видатків – на 51 мільярд.

Про це на підсумковому піврічному засіданні Рахункової палати заявив її голова Валерій Пацкан. Очільник палати підкреслив, що невиконання планів бюджету не вдалося уникнути навіть попри скорочення плану видатків на 77 мільярдів.

"Зменшений на 77 млрд грн план на I півріччя видатків загального фонду державного бюджету не виконано на 51 млрд грн, або 9,5%. Це є наслідком недотримання розпорядниками коштів вимог Бюджетного кодексу щодо термінів затвердження паспортів бюджетних програм, економії видатків на обслуговування державного боргу і незавершення процедур закупівель", – розповів Пацкан.

Голова Рахункової палати описав доволі скрутне економічне становище України, яке і стало головною причиною невиконання бюджетних планів. Зокрема, за першу половину 2020-го року відбулося:

  • зниження реального ВВП на 6,7% (у I кварталі – на 1,3%);
  • зниження випуску промислової продукції на 8,3% (у I кварталі – на 5 %);
  • зниження імпорту товарів і послуг на 19,7% (у I кварталі – на 4,8%);
  • зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.

Суттєвим чинником невиконання бюджетної програми також стали помилки у макроекономічному прогнозуванні. Зокрема, у Рахунковій палаті встановили, що лише через прогноз середнього обмінного курсу гривні у 30 гривень за один долар при реальному курсі у січні-червні у 25,98 гривні за долар, держбюджет недоотримав 25 з половиною мільярдів доходів.

За словами очільника Рахункової палати, майже третину всіх надходжень до бюджету – 263 мільярди гривень - склали внутрішні запозичення. Через суттєві ризики неотримання нових зовнішніх кредитів, розширене внутрішнє кредитування залишається в пріоритеті.

Пацкан повідомив, що більше третини всіх видатків бюджету України в першому півріччі 2020-го пішло на обслуговування державного боргу України.

"Витрати на погашення й обслуговування боргу становили 220 млрд грн, або майже третину загальних витрат держбюджету у I півріччі 2020 року, що зменшило фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм", – підсумував Валерій Пацкан.

Читайте також

  • Долар подешевшав, а євро продовжує рости. Курс НБУ.
  • Чому зростання доходів без стимулювання економіки призведе до інфляції.
  • Що буде з боржниками після ветування мораторію на стягнення боргів. Пояснює експерт.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди