Волейбол: чемпіонат Європи
Україна з поразки стартувала на чоловічому Євро-2023 з волейболу

. Збірна України у першому матчі на Євро-2023 з волейболу. Фото: CEV

У першому матчі на турнірі "синьо-жовті" зіграли з командою Словенії.

Чоловіча збірна України з волейболу стартувала на чемпіонаті Європи-2023. Суперниками українців у першому матчі турніру стали словенські волейболісти, чинні віцечемпіони континенту.

Україна втретє поспіль пройшла до фінальної частини Євро з волейболу. Цьогоріч "синьо-жовті" проводять матчі групи В у болгарській Варні. Окрім українців та словенців, до неї потрапили Іспанія, Болгарія, Фінляндія та Хорватія.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чоловічого чемпіонату Європи-2023 з волейболу в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

До першого матчу у групі Євро-2023 збірна України підійшла з кадровими втратами. Через травми континентальну першість пропускали Дмитро Терьоменко та Максим Дрозд, яких перед стартом турніру замінив центарльний блокуючий "Барком-Кажанів" Богдан Мазенко.

Матч збірних України та Словенії став другим у групі В. Напередодні у вівторок, 30 серпня, Іспанія з рахунком 3:1 обіграла господарів майданчика – Болгарію.

Попередня зустріч України та Словенії відбулася у 2022 році на чемпіонаті світу. Тоді українці поступилися з рахунком 1:3 у чвертьфіналі турніру.

Як минув матч Словенія - Україна?

• Перед матчем збірна України отрамала ще одну втрату у складі: участь у поєдинку не зміг повноцінно взяти через ушкодження капітан команди Олег Плотницький.
  • Матч розпочався за рівної боротьби, однак у середині сету словенці змогли здобути перевагу у п'ять очок (16:11). До завершення партії "синьо-жовті" змогли нівелювати перевагу суперника та виграли її з рахунком 25:23.
  • Другий сет матчу продовжився без переваги одного із суперників: лише одного разу Словенія вела з перевагою у чотири очки, а Україна мала на початку партії +3. Зрештою, словенські волейболісти зрівняли рахунок у матчі за сетами – 1:1.
  • У третій партії Словенія захопила ініціативу з першої подачі. Маючи мінімальну перевагу, словенці відірвалися вперед наприкінці сету і виграли його з підсумковою перевагою у п'ять очок - 25:20.
  • Четвертий сет розпочався за переваги віцечемпіонів Європи: словенські волейболісти забезпечили собі перевагу у п'ять очок після 15 подачі. До завершення партії Словенія збільшила відрив та виграла четвертий сет з рахунком 25:20 та 3:1 – стартовий матч на Євро-2023.
  • Найрезультативнішим гравцем матчу став діагональний Василь Тупчій, який приніс команді 23 очки.

Євро-2023. Група В. Перший тур

Словенія – Україна - 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

Група В. Турнірна таблиця

1. Іспанія — 1 перемога, 3 очки (1 матч), 3:1 (співвідношення сетів)

Збірна України з волейболу: що відомо

• У червні підопічні Угіса Крастіньша здобули "срібло" Золотої Євроліги, у фіналі програвши Туреччині (2:3).
  • Завдяки виходу у фінал Золотої Євроліги Україна потрапила до Кубка претендентів, де у підсумку здобула "бронзу".
  • Після виступу на чемпіонаті Європи збірна України також змагатиметься в олімпійському кваліфікаційному турнірі, який пройде з 30 вересня до 8 жовтня.