В Україну повернули тіла 84 полеглих захисників

В Україну повернули тіла 84 полеглих захисників

повернення тіл військових
Автомобілі з тілами загиблих українських військових. Фото: Міністерство реінтеграції

Україна повернула тіла ще 84 загиблих українських військовослужбовців із тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

"Відбулася передача тіл військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну. Сьогодні вдалося повернути рідним тіла 84 захисників. Репатріація тіл з тимчасово окупованих територій України", — написав він у Телеграм.

Уповноважений зазначив, що процес повернення тіл загиблих українських військових триває. Він відбувається відповідно до норм Женевської конвенції.

Котенко також нагадав про гарячу лінію Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0 800 339 247. У вихідні повідомлення приймаються у Viber і Telegram за номером: (095) 896-04-21.

Розслідування "Черга на прощання"

Тисячі людей в Україні, чиї рідні зникли безвісти, очікують на результати ДНК-експертизи решток. Українські ДНК-лабораторії не справляються з обсягом експертиз, слідчі, навантажені іншими справами, не встигають або забувають вчасно проконтролювати, а рідні не мають можливості попрощатись і спробувати жити далі. Жодна країна світу ймовірно не впоралася б з таким викликом. В документальному проєкті-розслідуванні журналісти з'ясовують, чи всі шанси використала Україна, щоб скоротити болісний перелік тих, хто очікує на результати ДНК-експертиз. Дивіться прем'єру фільму 31 серпня о 19:00.

12 липня Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко повідомив, що Україні вдалося повернути тіла 19 людей, які загинули у російському полоні. Він тоді додав, що ще чотири тіла мають повернути найближчим часом.

14 липня Україна повернула з ТОТ тіла ще 62 полеглих захисників.

4 серпня Україна повернула тіла ще 44 загиблих українських військовослужбовців із тимчасово окупованих територій України.

На початок