Україна повернула з ТОТ тіла ще 62 полеглих захисників

Україна повернула з ТОТ тіла ще 62 полеглих захисників

Україна повернула з ТОТ тіла ще 62 полеглих воїнів
Автомобілі з тілами загиблих українських військових. Фото: Міністерство реінтеграції

Репатріація тіл загиблих українських військовослужбовців із тимчасово окупованих територій України (ТОТ) відбулася 14 липня. Про це інформує Мінреінтеграції.

Вдалося повернути тіла ще 62 оборонців. З них четверо померли у полоні внаслідок поранення, хвороби та неналежного медичного догляду.

Репатріація тіл із ТОТ відбулася за сприяння Мінреінтеграції, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об’єднаним центром при СБУ, ЦВС ЗСУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями. Передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій.

"Тіла наших захисників після ідентифікації будуть передані їхнім рідним для гідного поховання", — йдеться у повідомленні.

У Мінреінтеграції нагадали, що працює гаряча лінія Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0 800 339 247. У вихідні повідомлення приймаються у Viber і Telegram за номером: (095) 896-04-21.

Україна 6 липня повернула з російського полону 45 людей. Серед них були захисники донецького, запорізького, харківського та херсонського напрямку, а також двоє цивільних.

7 липня омбудсман України Дмитро Лубінець повідомляв, що Україна у жовтні минулого року повернула тіла військовополонених, які загинули внаслідок вибуху в Оленівській колонії на окупованій території Донецької області, однак і досі не вдалося верифікувати всі тіла. Також вдалося повернути декількох поранених, які перебували у підірваному бараку.

12 липня Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко повідомив, що Україні вдалося повернути тіла 19 людей, які загинули у російському полоні. Він тоді додав, що ще чотири тіла мають повернути найближчим часом.

На початок