"Цей біль не лікується": у Полтаві вшанували захисників України, які загинули

"Цей біль не лікується": у Полтаві вшанували захисників України, які загинули

Доповнено
Панахида відбулася у Полтаві 29 серпня 2023
Суспільне Полтава

29 серпня в обласному центрі влаштували панахиду за загиблими захисниками. Зібралися представники Православної церкви України, влади та містяни. Поминальні панахиди провели і на цвинтарях, де поховані воїни.

Панахида до Дня пам’яті захисників у Полтаві

Близько 9:00 люди зібралися біля Свято-Успенського собору ПЦУ та пам’ятника Іванові Мазепі. Як повідомила з місця події кореспондентка Суспільного, влаштували поминальну панахиду за загиблими на російсько-українській війні. Зробили це у День пам'яті захисників України, який відзначають. Поминальний чин розпочав митрополит Федір.

Вшанування воїнів влаштували у Полтаві 29 серпня 2023
Панахиду за загиблими проводять представники ПЦУ. Суспільне Полтава

Поблизу собору також облаштували інсталяції із соняшників, прапорів України, відпрацьованих боєприпасів та речей військових. Також влаштували виставку картин.

День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, щорічно відзначають 29 серпня. Його започаткували 2019-го року за указом президента Володимира Зеленського.

У День пам’яті захисників України відспівали полеглих під час російсько-української війни
Люди біля інсталяції під час виконання гімну України. Суспільне Полтава

Дату обрали тому, що цього дня 2014-го року були значні втрати українських військових під час виходу з оточення в Іловайську на Донеччині. Символом цього дня є квіти соняшника.

Вшанування воїнів на кладовищі у Полтаві

Поминальні панахиди за загиблими захисниками провели й на місцях поховань. Зокрема, на міському кладовищі на Алеї Героїв у Полтаві.

У Полтавській громаді воїнів вшанували на кладовищах
Люди під час вшанування воїнів на кладовищі у Полтаві, 29 серпня 2023. Суспільне Полтава

Дмитро Семка на фронт пішов добровольцем, повернувшись із роботи за кордоном. Загинув 28 липня цього року на Донеччині. Мати воїна Катерина Семка Суспільному розповіла:

"У день, як ховали його, 26 років мало бути. Навічно 25. Був безстрашним, завжди говорив, що не може відсиджуватися вдома і чекати поки в країні буде добре. Завжди любив свою країну і пішов на захист її".

29 серпня 2023 загиблих воїнів відспівали на кладовищах Полтавської ТГ
Батьки Юліана Матвійчука біля його могили. Суспільне Полтава

Із жоржинами та соняхами у День пам’яті захисників на могилу до сина Юліана Матвійчука прийшли батьки. Мати воїна Людмила Матвійчук Суспільному розповіла:

"Знаєте, якось легше. Приходиш і відчуваєш, що душа його тут. Свічку запалиш, посидиш, поговориш, я співаю. Син мій дуже співати любив. Із 2014-го року воював. І якраз цей день, 29 серпня, події в Іловайську дуже в серці закарбувалися. Я тоді сиділа і дивилася новини, переживала разом з усіма українцями. Тоді ми думали, що гірше бути вже не може, але 2022-го року ми зіштовхнулися із ще більшою жорстокістю. І наші хлопці знову пішли".

У Полтаві влаштували відспівування захисників України
Панахида на Алеї Героїв у Полтаві, 29 серпня 2023. Суспільне Полтава

На Алеї Героїв могила і Дмитра Гречка. Загинув військовий 2015-го року поблизу міста Дебальцеве, що на Донеччині. У День пам’яті загиблих захисників сюди прийшов його молодший брат Віталій.

"Буває, приходимо сюди, як кажуть, поговорити. Не вистачає його, цей біль не лікується, не заживає, він завжди буде з тобою. Вже з 2014-го року було зрозуміло, що буде отаке. Люди цього не розуміли, деякі сміялися з цього. А наші хлопці вже тоді захищали свою батьківщину і розуміли, що якщо не вони, то хто", ― розповів Суспільному Віталій Гречко.

Заходи до Дня пам’яті захисників у Полтаві

У Полтаві 29 серпня також запропонували людям долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та зупинити транспорт і роботу установ. Про це повідомляла секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

29 серпня 2023 у Полтаві вшанували воїнів
У День пам’яті захисників України у Полтаві розмістили інсталяції з соняшниками та відпрацьованими боєприпасами. Суспільне Полтава

Також, за її словами, цього дня випустили на маршрути додаткові автобуси, які перевозитимуть людей до кладовищ. Графік руху до цвинтарів можна переглянути за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок